Filmbox News

GRUDNIOWY FILMBOX 13/24

Nudne, zimowe wieczory?
Wejdź na technologiczna.pl i zacznij z Nami odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będziemy przedstawiać Wam trzy propozycje filmowe.

 
,,Krucyfiks”
 
Tytuł oryginalny: The Crucifixion
 
Gatunek: Horror
 
Produkcja: Wielka Brytania, Rumunia
 
Premiera: 13 października 2017 (Polska) 1lipca 2017 (Świat)
 
Anton – ksiądz, który trafia do więziennej celi. Skazany jest za zabójstwo opętanej zakonnicy. Sprawa jest na tyle dziwna, że zainteresowała się nią dziennikarka śledcza – Nicole Rawlins. Podczas śledztwa chce pokazać światu życie księży ,,za kulisami”. Gdy dociera do miasteczka w Rumunii sprawa staje się bardziej skomplikowana. Czy ksiądz rzeczywiście dopuścił się zabójstwa? Czy przegrał walkę z demonami?
 
https://www.youtube.com/watch?v=k0R6kD6bjeA
 
,,Zgoda”
 
Tytuł oryginalny: Zgoda
 
Gatunek: Dramat, Wojenny
 
Produkcja: Polska
 
Premiera: 13 października 2017 (Polska) 1 września 2017 (Świat)
 
Film przedstawia losy młodego Franka, który pragnie ocalić swoją ukochaną dziewczynę Annę. Jest rok 1945 – czas tuż po wojnie. Akcja filmu toczy się w Świętochłowicach na Śląsku w obozie pracy stworzonym przez UB. Okazuje się, że do tego samego obozu trafia Erwin – Niemiec, przyjaciel Franka, który po kryjomu podkochuje się w Annie. Już podczas pierwszych dni w obozie pracy Franek wie, że będzie musiał poświęcić wszystko, aby ocalić Annę.
 
https://www.youtube.com/watch?v=m9vhLH_1U0I
 
,,Dwie Korony”
 
Tytuł oryginalny: Dwie Korony
 
Gatunek: Fabularyzowany dokument
 
Produkcja: Polska
 
Premiera: 13 października 2017 (Polska) 22 maja 2017 (Świat)
 
Dokument ukazujący nieznane dotąd publiczności fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Film opowiada o jego dzieciństwie, okresie studiów aż do podjęcia życiowej decyzji o oddaniu życia za więźnia w Auschwitz. W dziele występują znani polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski. O faktach z życia Kolbe w części dokumentalnej wypowiadają się osoby duchowne i świeckie.
 

 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *