Filmbox News

GRUDNIOWY FILMBOX 12/24

Nudne, zimowe wieczory?
Wejdź na technologiczna.pl i zacznij z Nami odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będziemy przedstawiać Wam trzy propozycje filmowe.

 
,,Linia życia”
 
Tytuł oryginalny: Flatliners
 
Gatunek: Horror, Sci-Fi
 
Produkcja: USA
 
Premiera: 29 września 2017 (Polska) 25 września 2017 (Świat)
 
Studenci medycyny chcą poznać tajniki życia „po tej drugiej stronie”, czyli zaraz po ustaniu akcji serca. Pięcioro śmiałków bierze udział w niebezpiecznym eksperymencie. Poprzez czasowe zatrzymanie akcji serca doświadczają stanów bliskich śmierci. Wraz z dalszymi badaniami śmiałkowie muszą walczyć z wewnętrznym głosem i konsekwencjami wtargnięcia na drugą stronę ludzkiego życia.
 
https://www.youtube.com/watch?v=alYYSlK7apI
 
,,Blade Runner 2049”
 
Tytuł oryginalny: Blade Runner 2049
 
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
 
Produkcja: Kanada, USA, Wielka Brytania
 
Premiera: 6 października 2017 (Polska) 3 października 2017 (Świat)
 
Film jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w ,,Łowcy androidów”. W 2019 roku agent Rick Deckard ścigał zbuntowane androidy w Los Angeles. Po walce musiał ukryć się. W 2049 roku do akcji wkracza oficer K, który odkrywa spisek androidowców. Ochrona społeczeństwa przed nadciągającym niebezpieczeństwem leży w jego rękach.
 

 
,,Photon”
 
Tytuł oryginalny: Photon
 
Gatunek: Dramat, Sci-Fi
 
Produkcja: Polska
 
Premiera: 6 października 2017 (Polska) 7 sierpnia 2017 (Świat)
 
Jest to film, który stał się kompendium wiedzy na temat życia i ewolucji. Przedstawia wizualizacje procesu tworzenia materii, ale jego fabularyzowana forma zaprzecza, że jest to typowe dzieło naukowe. ,,Photon” podzielono na trzy części. Pierwsza część filmu opisuje powstawanie materii, gwiazd i planet w sposób bardzo realistyczny. W kolejnej części przedstawione są fakty na temat ludzkiego życia. W przedstawionym przykładzie zobaczymy przekrój mózgu oraz procesy zachodzące w nim podczas podejmowania decyzji czy przeżywania emocji. W trzeciej części pokazana jest siła Internetu i ewolucji ludzkiego życia w stronę sztucznej inteligencji.
 

 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *