Filmbox News

GRUDNIOWY FILMBOX 1/24

Nudne, zimowe wieczory?
Wejdź na technologiczna.pl i zacznij z Nami odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będziemy przedstawiać Wam trzy propozycje filmowe.

,,Wielki mur”

Tytuł oryginalny: The Great Wall

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Produkcja: Australia, Chiny, Hongkong, Kanada, USA

Premiera: 13 stycznia 2017 (Polska) 6 grudnia 2016 (Świat)

Film reżyserii Yimou Zhang, który przedstawia działania elitarnej jednostki do spraw specjalnych. Walka toczy się o jedną z najbardziej ikonicznych budowli świata – Wielki Mur Chiński. Elitarna jednostka do spraw specjalnych próbuje uczynić z tego miejsca ostatni bastion dla ludzkości.

 

,,Resident Evil: Ostatni rozdział”

Tytuł oryginalny: Resident Evil: The Final Chapter

Gatunek: Horror, Akcja

Produkcja: Australia, Francja, Kanada, Niemcy, USA

Premiera: 27 stycznia 2017 (Polska) 13 grudnia 2016 (Świat)

Kontynuacja serii ,,Resident Evil”, która swój debiut miała już w 2002 roku. Film zdobył fanów na całym świecie, przynosząc znaczne dochody. W kolejnej części ,,Ostatni rozdział” główna bohaterka piękna i niebezpieczna Alice grana przez Milla Jovovich zmierzy się z kolejnymi wrogami, którzy zagrażają światu. Cała seria oparta jest o jedną z najbardziej cenionych w historii grę komputerową. Film opiera się o kino akcji z elementami horroru i thirellera z specyficznym poczuciem humoru.

,,Powidoki”

Tytuł oryginalny: Powidoki

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: Polska

Premiera: 13 stycznia 2017 (Polska) 10 września 2016 (Świat)

Polski film jednego z najbardziej cenionych reżyserów Andrzeja Wajdy. Akcja filmu opiera się o postać głównego bohatera – Władysława Strzemińskiego, który był artystą. Dzieło przedstawia nierówną walkę z socrealizmem i dramatycznymi doświadczeniami ze strony swoich artystycznych wyborów. ,,Powidoki” mogą być idealnym przykładem na to jak władza niszczy charyzmatycznego i niepokornego obywatela.

Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *