Aplikacje News

Gra Dr. Parking 4, czyli jak stać się lepszym kierowcą

Aplikacji w internecie mamy z dnia na dzień coraz więcej. Jedne pomagają nam w nauce inne zapewniają rozrywkę. Wszystko to dostępne jest przy pomocy jednego kliknięcia w Sklepie Play, czyli kopalni wszystkich aplikacji. Jedna z nich, która w zasadzie jest grą zasługuje na szczególną uwagę, bo dzięki niej możemy stać się lepszym kierowcą.

 
Gry zręcznościowe, w których głównym zadaniem jest zaparkowanie samochodu od zawsze były popularne. W Sklepie Play mamy coraz więcej gier, które szczycą się takimi symulatorami, jednak czy wszystkie te gierki są tak proste jak realne parkowanie samochodem? Dr. Parking 4 od teraz może zmienić obraz wielu kierowców, którzy codziennie zmagają się na parkingach, aby pozostawić tam swój samochód zgodnie z przepisami.

Aplikacja, która jednocześnie jest grą skrywa w sobie mnóstwo „skomplikowanych” placów manewrowych nasianych różnymi przeszkodami utrudniającymi nam poruszanie się autem. Zderzenie z przeszkodą kończy całą zabawę co automatycznie powoduje rozpoczęcie rundy od początku. Twórcy gry każde zderzenie postanowili również „ukarać” podebraniem środków z naszego wirtualnego konta, które również powiększa się po każdej prawidłowo zakończonej rundzie.

Jak na grę zręcznościową przystało z rundy na rundę czekają nas coraz trudniejsze wyzwania, więc nie liczmy tutaj na taryfę ulgową, bo jej nie otrzymamy. Zarobione wirtualnie fikcyjne pieniądze pozwalają nam na kupno nowych samochodów czy też tuningowanie ich, co pozwala nam ulepszać sterowność i hamowanie. Po wybraniu auta czas przejść do gry. Na ekranie naszego smartfona pojawia się wyposażenie, jak w automacie. Nasze zadanie jest proste, musimy umiejscowić pojazd w wyznaczonym do tego polu, które po zmianie koloru na zielony wskazuje nam, że prawidłowo zaparkowaliśmy samochód i możemy zakończyć rundę.

Zręcznościówka jest bardzo prosta w obsłudze po mimo faktu, że menu jest w języku angielskim. Sterowanie na smartfonie to pedał hamowania oraz gazu, przekładnia do zmiany biegów (przód, tył, postój, luz) i oczywiście kierownica. Zabawa z początku może się wydawać nudna, jednak zapewniam Was, że wystarczy trochę pograć, a z rundy na rundę nie będziecie chcieli oderwać się od telefonu czy tableta. Ja osobiście jestem pod wrażeniem inwencji twórczej autorów zręcznościówki. Grę można polecić nie tylko kierowcom, ale również tym, którzy przygotowują się do egzaminu praktycznego. Parkowanie nie jest proste, a gra potrafi „uzależnić” kiedy chcemy udowodnić sobie, że potrafimy zaparkować samochód w najtrudniejszej sytuacji.
 
Źródło: Sklep Play

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *