Aktualizacje Aplikacje News

Google Maps przychodzi z pomocą niepełnosprawnym

Życie ludzi niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach nie jest łatwe. Codziennie spotykają się oni z trudnościami, czy to na ulicy, czy w budynkach użytkowych. Firma Google postanowiła pomóc we wcześniejszej identyfikacji miejsca, do którego chcą się udać.

 

Internetowy koncern nie próżnuje i cały czas projektuje najnowsze aplikacje, czy też udoskonala swoje programy. Tym razem amerykańska przeglądarka postanowiła pochylić się nad krzywdą ludzi niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach. W najnowszej aktualizacji Google Maps pojawi się możliwości, która ułatwi ludziom niepełnosprawnym weryfikacje celu podróży.

Nowa mapa zostanie wzbigacona o dodatkowe informacje odnosnie wybranego miejsca. Dla przykładu kiedy osoba na wózku chciałby się wybrać do sklepu, lub nowej restauracji to mapka miałaby nam podać informacje czy są tam dogodne miejsca do parkowania, bądź też czy dany budynek ze sklepami posiada np. specjalne windy na wózki. Mimo, że usługa jest już dostępna to stopniowo będzie rozbudowywana. Aktualnie działa tylko w USA, ale to tylko kwestia czasu kiedy reszta świata otrzyma dodatkowe informacje dotyczące udogodnień dla niepełnosprawnych na wózkach. Producent bowiem musi zgromadzić sporą liczbę danych o nowych miejscach wykorzystując do tego lokalne przewodniki.

Powyższa funkcja została opracowana w ramach polityki „20 proc”, czasu wolnego pracowników, który mogą wykorzystać na projekty poboczne jako dodatkowy rozwój. Dzięki takiej polityce powstały już znane i jak się okazuje bardzo potrzebne usługi Gmail, Google News, czy AdSense.

Źródło: Slashgear.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *