Artykuły News

Godzina używania Internetu mobilnego – ile mega zużywamy?

Okres urlopowy zaczął się już w pełni. Jak to zwykle bywa podczas odpoczynku mamy dużo wolnego czasu, który między innymi poświęcamy na rozrywkę w Internecie czy też przeglądanie portali społecznościowych. Czy zastanawialiśmy się ile danych zużywamy podczas godziny oglądania filmików czy też przeglądania portalu społecznościowego?

 
Technologiczna postanowiła sprawdzić ile znane aplikacje używane przez potencjalnego użytkownika urządzenia mobilnego pożerają danych z naszego konta, a tym samym narażając nas na koszty. Godzinna wizyta na znanym portalu YouTube, na którym oglądamy filmiki, w jakości FullHD uszczupli nasz pakiet Internetu o ponad 1 GB. Lepiej pod względem zasobożerności wypadają video dostępne na portalu społecznościowym Facebook. Dzięki odpowiedniej kompresji materiału pożerają one 150 MB na godzinę.

Decydując się na godzinną wizytę na znanym nam bardzo dobrze Instagramie zużyjemy 770 MB pakietu. Wysłanie do bliskich czy znajomych śmiesznych zdjęć z urlopowych wydarzeń też zabiera nam dane… 20 zdjęć to średnio 10 MB mniej na naszym koncie. A kto nie lubi vide-rozmów szczególnie, gdy przebywamy dłuższy czas po za domem? Chyba każdy jednak to też nas kosztuje. Godzinna rozmowa na WhatsApp lub Viber to 200 MB w plecy. Ale czego nie robi się dla wspólnych rozmów z domownikami. Transmitowanie ciekawego wydarzenia na Facebooku to całkiem spora strata naszego pakietu, bowiem przez godzinę ubędzie nam 700 MB. Gdy naszą playlistę wakacyjną mamy umieszczoną w Internecie na YouTube czy Spotify a jakość odsłuchu muzyki ustawimy na standardową to w ciągu godziny będziemy biedniejsi o 800 MB.

Oczywiście każdy z nas może wybrać pakiet Internetu odpowiedni dla siebie, a te dane mogą nam pomóc w doborze odpowiedniej oferty dla naszych potrzeb.

Źródło:benchmark.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *