Aplikacje News

Gboard – ciekawa klawiatura od Google’a na iOS

Sklepy z aplikacjami różnych producentów pękają w szwach, jednak Google postanowił udostępnić Gboard pomagając w ten sposób użytkownikom Apple. Czy nowa klawiatura podbije mobilny rynek znajdując swoich pasjonatów?

Zarówno na Androidzie, jak i na iOS w sklepach z aplikacjami znajdziemy sporą ilość ciekawych alternatywnych klawiatur, takich jak SwiftKey, czy Swype. Google postanowił stworzyć GBoard – ciekawie zapowiadającą się klawiaturę dla systemu iOS.

GBoard na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak domyślna klawiatura dostępna na iPhona, czy iPada. Najważniejszą zmianą jest pojawienie się przycisku „G” w lewym górnym rogu. Pozwala on na uruchomienie wyszukiwarki Google w klawiaturze i natychmiastowe podesłanie informacji, którą chcemy przekazać rozmówcy, bez uruchamiania przeglądarki internetowej, czy map.

Niestety, klawiatura ta obsługuje obecnie wyłącznie język angielski i można ją pobrać tylko z amerykańskich kont iTunes. Wkrótce aplikacja ma zostać dystrybuowana również w innych krajach.

Źródło: Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *