News

FOX ENERGY 3 – zacznij skutecznie monitorować wszystkie istotne parametry sieci elektrycznej

Dokładne i efektywne monitorowanie zużycia energii elektrycznej w środowisku domowym stanowi podstawę do skutecznego nią zarządzania. FOX ENERGY 3 to polskie urządzenie zdalnego sterowania automatyką domową umożliwiające precyzyjną rejestrację zużycia prądu oraz monitorowanie wszystkich parametrów sieci elektrycznej. ENERGY 3 to element systemu zapewniającego sterowanie mediami oraz bezpośredni dostęp do danych z poziomu aplikacji lub poprzez dowolną przeglądarkę internetową – szybko, wydajnie i bezpiecznie. Poznaj FOX ENERGY 3 od F&F i zacznij oszczędzać energię w swoim domu.

Skuteczne monitorowanie to efektywniejsze oszczędzanie

Jeżeli coraz częściej zadajesz sobie pytania: Ile prądu zużywa moja pompa ciepła? Ile energii produkuje fotowoltaika? Jak szybko sprawdzić domową konsumpcję prądu w jego poszczególnych obszarach? – nie musisz już za każdym razem biegać od licznika do licznika i dokonywać skomplikowanych obliczeń. Teraz wystarczy mieć 3-fazowy monitor zużycia energii FOX ENERGY 3, czyli inteligentne urządzenie do kontroli parametrów sieci elektrycznej.

Odpowiednio dostosowane mierniki zmniejszają nakłady związane z pomiarem zużycia energii. Można je wykorzystywać zarówno do kompleksowych pomiarów parametrów sieci, jak i prostego rozliczania miejsc generujących koszty poboru energii. Wielofunkcyjny monitor zużycia energii elektrycznej spełni wszystkie te wymagania. Działa on w oparciu o lokalną sieć Wi-Fi oraz polską chmurę F&F. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na łatwą obsługę oraz konfigurację całego systemu. Urządzenia systemu FOX to jeszcze większe możliwości sterowania domem oraz realny wpływ na oszczędności związane z energią elektryczną.

FOX ENERGY 3 zbiera dane dotyczące konkretnych parametrów sieci elektrycznej, czyli przede wszystkim:

 • napięcia
 • natężenia
 • częstotliwości
 • mocy czynnej i mocy biernej
 • energii czynnej pobranej i oddanej
 • energii biernej pobranej i oddanej

Co istotne, taki miernik pokazuje również dane historyczne, a także jest w stanie sporządzać czytelne dla każdego użytkownika wykresy zużycia energii.

Aplikacja FOX

To, co najważniejsze – aplikacja FOX jest bezpłatna. Kolejny istotny aspekt to to, że przy jej pomocy możemy konfigurować urządzenia, sterować nimi oraz monitorować ich pracę. Aplikacja sama wyszukuje urządzenia ze sterownikami FOX zarówno w domu, jak i np. na działce. Sterowanie może się odbywać na podstawie kalendarzy internetowych lub poprzez komendy głosowe.

ENERGY 3 – wszechstronna kontrola parametrów sieci elektrycznej

FOX ENERGY 3 WI-MEF-3 to możliwość szybkiej i dokładnej rejestracji zużycia energii oraz zapisu monitorowanych parametrów sieci, do których mamy dostęp bezpośrednio z poziomu aplikacji lub poprzez dowolną przeglądarkę internetową.

Dwukierunkowość ENERGY 3 pozwala na zliczanie zarówno energii pobieranej, jak i oddawanej do sieci, co powinno przypaść do gustu zwłaszcza użytkownikom instalacji fotowoltaicznych. Nie trzeba wychodzić do licznika prądu, który zazwyczaj znajduje się na zewnątrz posesji w miejscu dostępnym dla inkasenta. Stosując 3-fazowy monitor zużycia energii do opomiarowania fotowoltaiki, wszystkie dane mamy zawsze pod ręką w telefonie lub dostępne w przeglądarce internetowej.

FOX ENERGY 3 – najważniejsze właściwości:

 • 3-fazowy, 2-kierunkowy, 4-kwadrantowy monitor zużycia energii elektrycznej
 • pozwala na monitorowanie wszystkich istotnych parametrów sieci elektrycznej
 • rejestracja wartości średnich, minimalnych i maksymalnych
 • bezinwazyjny montaż przy wykorzystaniu miniaturowych (26×26×40 mm) przekładników prądowych
 • zakres pomiarowy do 40 A (dostosowany do instalacji domowych)
 • wysoka precyzja pomiaru
 • dostęp do historycznych danych pomiarowych z poziomu aplikacji lub przeglądarki internetowej
 • komunikacja przez domową sieć Wi-Fi i zdalny dostęp przez polską chmurę F&F
 • bezpłatne aplikacje mobilne dla systemów Android i iOS
 • całkowicie polska myśl techniczna zapewniająca pełne bezpieczeństwo i ochronę prywatności użytkowników
 • brak jakichkolwiek ukrytych kosztów eksploatacji i gwarancja długotrwałego wsparcia technicznego produktu
 • prosty montaż w skrzynce rozdzielczej (szyna DIN) oraz łatwa konfiguracja
 • w zestawie z 3 przekładnikami prądowymi i anteną

W zestawie FOX ENERGY 3, oprócz urządzenia, dostarczane są również miniaturowe, otwierane przekładniki prądowe. Do ich zapinania na mierzonych przewodach nie jest wymagana ingerencja w przewody prądowe. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na sposób przełożenia przewodu przez przekładnik, a także podłączenie wtórnej strony przekładnika do urządzenia.

Korzyści, jakie daje monitor zużycia energii elektrycznej FOX ENERGY 3:

 • najszybszy sposób pomiaru energii dzięki konfigurowanym monitorom parametrów sieci
 • dokładne rozliczanie zużycia energii za pomocą mierników energii wg EN 50470
 • możliwość łatwej instalacji mierników prądu bez konieczności demontażu elementów instalacji
 • bezpieczna instalacja bez narzędzi i transformacja wysokich prądów przy użyciu otwieranych przekładników

Domowy, sprawdzony sposób na oszczędzanie

W dobie wysokiej inflacji, groźby recesji gospodarczej i coraz wyższych cen energii oszczędzanie ma szczególny sens i uzasadnienie. FOX ENERGY 3 to rozwiązanie, które pozwala kompleksowo monitorować zużycie energii w Twoim domu, a tym samym skutecznie wpływać na niższe rachunki. Co więcej, monitor energii FOX od F&F ma bardzo przydatną funkcję – umożliwia bowiem porównanie kosztów zużycia energii elektrycznej dla różnych taryf. Dzięki temu możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *