News Telefony

Dziwne awarie Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 ostatnio był obecny w mediach na całym świecie. Flagowa słuchawka Samsunga po niedawnej premierze niestety nie ma zbyt spokojnego życia.

 

Niedawno wspominaliśmy o dziwnych rysach na Note 7 oraz wybuchu Note 7. Jak się okazuje to nie koniec problemów z tym świetnym phabletem. Do Samsunga dociera coraz więcej skarg o dziwnym zachowaniu telefonów. Wśród problemów wymienia się między innymi resetowanie się urządzeń a nawet ich całkowite tzw. zabrickowanie (ang. „zamurowanie” – zablokowaniu urządzenia podczas uruchamiania go, spowodowanego najczęściej kwestią software).

fot. PhoneArena
fot. PhoneArena

Użytkownicy mówią, że przez pierwsze kilka dni z telefonami nie było żadnych problemów. Dopiero po pewnym czasie następowały dziwne awarie znikąd. Nie pomagają nawet takie opcje jak czyszczenie pamięci podręcznej i całkowity reset urządzenia do ustawień fabrycznych.

Z relacji ludzi można wskazać teoretycznego sprawdzę całego zamieszania. Okazuje się bowiem, że problemy występują na jednostkach wyposażonych w procesory Exynos. Nie znamy póki co oficjalnego stanowiska Samsunga. Uszkodzone Note’y zostają póki co zamieniane na nowe w punktach producenta. Pozostaje czekać na wyjaśnienie sprawy.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Takie problemy w urządzeniu tej klasy to dla mnie niemały absurd. Gdybym miał pieniądze na Galaxy Note 7 poważnie zastanowiłbym się nad jego kupnem widząc takie incydenty. Oby były to tylko kłopoty „wieku dziecięcego”.

Źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *