News

Dom zbudowany przy pomocy drukarki 3D? Tak to możliwe

Budowa własnego domu to ogromna inwestycja na całe życie. Niestety wiele osób może jedynie pomarzyć o własnych przytulnych czterech ścianach. Dla ludzi ubogich budowa domu to cel, który nigdy może nie być zrealizowany ze względu na brak funduszy. Niedługo to jednak ma się zmienić. Firma ICON znalazła sposób, aby wznieść dom nawet za 4 tysiące dolarów.
 
Firma ICON podjęła próbę wybudowania domu dla ubogich. Stworzyła ona dom o wielkości ok. 60 m² bez wykorzystania grama cementu. Proces budowy trwał 24 godziny, a do stworzenia budynku wykorzystano drukarkę 3D. Koszt inwestycji innowacyjnego projektu wyniósł 10 tysięcy dolarów, ale projektanci przewidują, że koszty budowy można obniżyć do zaledwie 4 tysięcy dolarów.
 
Na początek powstanie 100 testowych budynków w Salwadorze. Po pomyślnych testach zostaną one zbudowane na Haiti i w Boliwii.
 
Oczywiście technika wznoszenia domów ma zostać opracowana, a konstrukcje muszą radzić sobie z naturalnymi warunkami pogodowymi. Czy to okaże się najtańszą techniką stawiania budynków? Zobaczymy.
 
Źródło: theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *