Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Dlaczego serwis Xiaomi jest tak popularny w Polsce?

Na jakich producentów powinniśmy uważać przy zakupie smartfona? Nie ma ideałów, ponieważ zawsze wybrany smartfon może się nam znudzić lub co gorsza zepsuć. Naprawy niektórych producentów są niezwykle popularne z racji ilości smartfonów znajdujących się na rynku. 

Serwis Xiaomi

Śmiało możemy powiedzieć, że naprawy telefonów Xiaomi stały się jedną z najpopularniejszych usług w Polsce. Urządzenia chińskiego koncernu wybierane są niezwykle często u różnych sprzedawców. Zagęszcza to również ilość reklamacji niekoniecznie wynikających z wad fabrycznych. Niezwykle częstym problemem wielu klientów są uszkodzenia mechaniczne. Marka, która kiedyś nie była doceniana dziś jest najczęstszym produktem na stole przeróżnych serwisów Xiaomi. Naprawom poddawane są nie tylko uszkodzenia mechaniczne. Musimy pamiętać, że bateria w smartfonach nigdy nie była i nie będzie wieczna. Wcześniej czy później nasz Xiaomi będzie potrzebował nowego akumulatora. Dziś serwis telefonów Xiaomi jest dostępny w każdym mieście. Różne punkty mają szerokie wachlarze usług, aby przyciągnąć różnych klientów wielu klientów najchętniej korzysta z usług wymiany szybki Xiaomi. Rosnąca świadomość klientów upewnia ich, że pęknięta szybka nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z wymianą całego modułu wyświetlacza. Profesjonalny serwis telefonów Xiaomi będzie w stanie zaproponować usługę wymiany szybki, którą na potrzeby rynkowe będzie można wykonać nawet w 30 minut.

Skąd taka popularność na serwis Xiaomi?

Specyfikacja i cena to magiczne hasła tej zagadki. Rosnące zainteresowanie zwiększa sprzedaż telefonów, które oprócz wad fabrycznych wcześniej czy później trafi do pogwarancyjnych serwisów Xiaomi. Urządzenia cieszą się niezwykłą popularnością wśród nastolatków. Nie każdego rodzica jest stać na iPhone’a – na Xiaomi zakupionego w podstawowym abonamencie już prędzej. Każdy serwis Xiaomi musi zdawać sobie sprawę, że bez tej usługi po prostu nie da się prowadzić dalszej egzystencji. Nie ma tutaj znaczenia, że na rynku są także inne marki. Brak w ofercie usług serwisowych dla modeli Xiaomi to spore straty. Ma to znaczenie w szczególności w mniejszych miastach, gdzie klientom zależy na szybkich naprawach bez konieczności „rozstawania” się ze smartfonem na dłużej.

Pogwarancyjny serwis Xiaomi oprócz szybkości, ceny musi oferować coś jeszcze. Klienci szukający szybkiej obsługi chcą zachowania swoich danych. Nie sztuką jest zrobienie backup. Wyobraźmy sobie, że każde przegrywanie danych wiąże się z czasem i ponowną autoryzacją aplikacji. Macie czas na takie działania? Zarzyzkuje stwierdzenie, że skoro nie chcecie się rozstawać z telefonem na dłużej to usuwanie danych jest Wam nie po drodze. Profesjonalny serwis Xiaomi chcący zaspokoić potrzeby swoich klientów musi brać takie działania pod uwagę.

Serwis Xiaomi ma części na miejscu? 

Wyobraźmy sobie co znaczy posiadać na zapleczu części do najpopularniejszych smartfonów. Jeśli nie wiecie co dokładnie to już tłumaczę. Przede wszystkim przewagę nad innymi – klient przychodzi do punktu i nie chce czekać na jakieś dostawy części. Czas to pieniądz, więc części dostępne od ręki od razu zatrzymują go na miejscu. Oczywiście serwis Xiaomi posiadający części musi zmierzyć się z jeszcze jednym czynnikiem, czyli ceną. To drugi najważniejsza aspekt przyciągający klienta. Zdecydowany na naprawę szybciej podejmie decyzje i odda urządzenie do naprawy.

Oprócz przewagi serwis telefonów Xiaomi czuje pewność swoich usług i gotowości do wykonania usługi dla klienta. To bardzo ważne, bo zupełnie inaczej można podejść do klienta wiedząc, że świeżuteńki wyświetlacz lub bateria leżą na zapleczu. Obecnie na rynku serwisy telefonów nie zawsze posiadają ekrany od ręki. Najwcześniej są one zamawiane pod konkretną naprawę. Wiąże się to z obsługą minimum 1-2 dni obsługi. A co jeśli zamówiony wyświetlacz będzie miał wadę? Świecimy przed klientem oczami i musimy znowu dokonywać nowego zamówienia. Mając nowe podzespoły na zapleczu możemy szybciutko naprawić zaistniałą sytuację.

Zaletą posiadania części jest też przyspieszenie obsługi w serwisie wysyłkowym. Naprawy otrzymanych smartfonów z takim zapleczem mogą kończyć się tego samego dnia co dostawa paczki od klienta (zakładając także odpowiednią ilość pracowników). Profesjonalny serwis telefonów Xiaomi wymianę wyświetlacza będzie w stanie przeprowadzić taką usługę nawet w 20-30 minut. Przy braku części dostępnych na zapleczu trzeba przede wszystkim być dobrze zorganizowanym i gotowym na różne wpadki (np. brak dostawy zamówionej części od dostawcy).

Serwis telefonów Xiaomi i wydłużona gwarancja?

Odpowiedzialność za przeprowadzoną naprawę to indywidualna kwestia. Jednak zaoferowanie klientom 2 letniej gwarancji na część pokazuje, że jesteśmy pewni swoich usług. Każdy serwis Xiaomi musi pamiętać, że odpowiedzialność z gwarancji to nie wszystko. Wykonanie usługi dla klienta rozpatruje się jak normalne reklamacji z ustawy, więc odpowiedzialność 2 letnia wcześniej czy później zawita do każdego kto myślał, że uniknie tak długiego czasu „gwarancji”.

Wskazanie dłuższej odpowiedzialności wyróżnia na rynku, wprowadzając dodatkową promocje usług serwisowych. Nie ma sensu, aby serwis Xiaomi zawyżał przy tym ceny. Wydłużona tzw. gwarancja prawna i tak wynika z ustawy bez względu na to jaka ta cena będzie. Trzeba uważać, aby takim działaniem nie zrobić krzywdy w biznesie, który wydaje się być pewny dla produktów Xiaomi. Marka przy tak dużej ilości smartfonów nie zniknie z dnia na dzień (oczywiście nie możemy wykluczyć działanie czynników zewnętrznych np. pandemia lub ograniczenie usług Google jak w Huawei).

Serwis Xiaomi jest popularny, bo chcą tego klienci i producent

Każda grupa dokłada swoje „3 grosze” do wzmacniania chińskiej marki. Klienci robią to poprzez zainteresowanie produktem i wyszukiwanie dodatkowych usług dla tych urządzeń. Nie chodzi tutaj tylko o usługi serwisowe, oprócz tego wszystkiego klienci chętnie zabezpieczają swoje urządzenia (pokrowce lub szybki), aby ich telefony nie musiały odwiedzić punktów naprawy.

Serwis Xiaomi i jego popularność podbijana jest także przez samego producenta. Zapewnienie solidnej i dużej sieci serwisowej skutkuje tym, że klient ma zwiększony dostęp do usług napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Oprócz różnych smartfonów większość producentów oferuje w swojej ofercie także dodatki serwisowej w postaci darmowej wymiany uszkodzonego wyświetlacza. Są to zazwyczaj jednorazowe vouchery na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Naprawy podjąć się może każdy serwis Xiaomi. Tego typu usługi w połączeniu ze specyfikacją konkretnego modelu zwiększa popularność całej marki. W przypadku Xiaomi smartfony są na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *