Artykuły News

Czy wiesz, że LG w Polsce ma swoje ulice?

Nazwa ulicy w Polsce swoim nazwiskiem lub logiem? W naszym kraju nie tak łatwo dostąpić takiego zaszczytu. W świecie elektroniki wszystko jest możliwe. Nie wierzycie? Firma LG posiada aż dwie „swoje” ulice w Polsce, podpisane swoim logo.

 
Mogłoby się wydawać, że Polska to mało znaczące miejsce dla dzisiejszych producentów elektroniki mobilnej, a jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Bardzo dobrym tego przykładem jest firma LG Electronics, która w Polsce, a dokładnie w Mławie ma swoją fabrykę telewizorów oraz serwis centralny telefonów komórkowych. Koreański producent dostrzega w Polsce bardzo duże pokłady rozwoju, czego przykładem mogą być również Biskupice Podgórne (koła Wrocławia). To własnie tam koncern zajmuje się produkcją ekranów ciekłokrystalicznych i chłodziarek. Nie da się ukryć, że to dość spory rozwój w naszym kraju i co najważniejsze zatrudnienie dla wielu Polaków.

Mława znana z obsługi telefonów

Fabryka w Mławie oprócz telewizorów ma jeszcze wiele innych ciekawych zadań. Jednym z nich jest centralna obsługa serwisowa telefonów komórkowych, które w Polsce trafiają wyłącznie do BRC (Board Repair Center). Dla mieszkańców Warszawy producent otworzył punkt naziemny do szybkiej obsługi serwisowej. Oczywiście jeden serwis nie wyklucza drugiego.

Fabryka LG w Mławie / fot.technologiczna.pl

Zastanawiacie się pewnie jak wygląda taka fabryka? Cóż, z pewnością nie jest mała o czym świadczy powierzchnia 40 hektarów. Fabryka zatrudniająca ponad 2500 tysiące pracowników jest jednym z większych „chlebodawców” miasta Mława.

Fabryka LG w Mławie / fot.technologiczna.pl

O tym, że naprawa telefonów odbywa się właśnie w Mławie możecie przekonać, gdy Wasz telefon trafi do serwisu. Oprócz sprzedawców również serwis w Warszawie czasem przesyła telefony do naprawy w przypadku kiedy aktualnie na stanie nie ma części.

Fabryka LG w Mławie / fot.technologiczna.pl

Inna część pracowników zajmuje się produkcją ultranowoczesnych telewizorów, które jadą później do konsumentów całej Europy. Położenie fabryk w Polsce nie jest przypadkiem. LG zdaje sobie sprawę z umiejscowienia Polski na mapie Europy, co znacznie pomaga rozplanować koszty i całą logistykę.

Ulice zapamiętasz bez problemu

Gdyby ktoś z Was chciał pojechać do Mławy lub okolic Wrocławia, to zapewniam Was, że nie będziecie mieli problemu z odnalezieniem lokalizacji. Obie fabryki mają swoje własne ulice, które mają w nazwie oczywiście nic innego jak nazwę samego producenta. Zaczynając od adresu w Małwie jest to ulica LG Electronics 7. Nie każdy może dostąpić takiego zaszczytu, ale jak widać LG się to udało.

Warto dodać, że hale fabryki mieszczą się w dzielnicy przemysłowej, w której znajdują się też inne firmy zajmujące się produkcją. Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy oraz starosta są zadowolenie, że koreańska firma inwestuje w województwie mazowieckim. Nie tylko mławianie mają zaszczyt gościć fabrykę LG. Jak wspomniałem wcześniej koreański gigant posiada kolejną fabrykę koło Wrocławia, a dokładnie we wsi Biskupice Podgórne.

Ulica LG w Biskupicach Podgornych / fot.wikipedia.org

Inwestycja o powierzchni 275 hektarów również posiada swoją ulice pod nazwą LG. Całość kosztowało producenta pół miliarda euro, co jest naprawdę ogromną inwestycją w regiony województwa dolnośląskiego. I tak o to własnie firma LG w Polsce ma nie tylko sprzedaż swoich telefonów, ale również i kawałek siebie w postaci nazw ulic, aż w dwóch lokalizacjach.
 
Źródło: Własne, Wikipedia – zdjęcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *