AGD News

Czy świat kawy można połączyć ze światem motoryzacji? Z linią ekspresów Siemens EQ wszystko jest możliwe

Nowe technologie zaskakują nas z dnia na dzień, możemy je połączyć w różnych segmentach codziennego życia, czasem nawet tych niespodziewanych. Firma Siemens i najnowsza linia ciśnieniowych ekspresów do kawy Siemens EQ.3 jest tego idealnym przykładem, gdzie design idzie w parze z różnymi technologiami.

 

Znani z tradycji parzenia najlepszej kawy Włosi podkreślają rolę nie tylko samych jej ziaren, ale również technologii, dzięki której możemy wydobywać z nich to, co najlepsze. To ona dba o to, by doskonały smak i pobudzający zapach czarnego napoju cieszyły nas niezmiennie od lat. Poza walorami smakowymi chcemy, by ekspres oszczędzał nasz czas, a jego funkcje były maksymalnie dopasowane do naszego stylu życia. To właśnie dlatego, z myślą o kawoszach, którzy zaczynają swoją przygodę z kawą, powstała nowa linia ekspresów Siemens EQ.3, która łączy w sobie w pełni automatyczne rozwiązania z pasją do jej przygotowywania.

fot.prasowe

Za przykład może posłużyć funkcja oneTouch Function i wyświetlacz dotykowy LCD coffeeDirect, które pozwalają przygotować ulubioną kawę za przyciśnięciem jednego przycisku, niezależnie od tego, czy napój zawiera w sobie mleko, czy też jesteśmy zwolennikami tradycyjnej, czarnej kawy. Dzięki opracowanej przez inżynierów marki Siemens unikalnej w skali światowej technologii sensoFlow System, to ekspres zadba o najlepszą temperaturę parzenia kawy. Dzięki wykorzystanym w ekspresie sensorom kontrolującym temperaturę przez cały proces parzenia, marka Siemens, jako jedyna na rynku zapewnia otrzymanie pierwszej filiżanki ulubionego napoju w najszybszym czasie do 40 sekund!

Ekspres jak luksusowe auto?

Kiedy my będziemy mierzyć się z czasem tuż przed wyjściem do pracy, ekspres EQ.3 zmieli dla Ciebie kawę w ceramicznym młynku. Niezwykle cichy i trwały testowany jest w specjalny sposób, poprzez wrzucenie do niego grafitowej kostki. Potwierdzeniem jego wyjątkowej jakości jest wykorzystanie ceramiki również w branży motoryzacyjnej, która wyposaża najdroższe samochody w ceramiczne klocki hamulcowe. Ekspres jak luksusowe auto? Czemu nie!

fot.prasowe

Nowa linia ekspresów Siemens EQ.3 wyposażona jest w automatyczny program calc’n’clean, który sam przypomni o konieczności czyszczenia. Zachowanie odpowiedniej czystości ekspresu nie tylko pozwoli nam długo cieszyć się z jego właściwego działania, ale przede wszystkim dba o nasze zdrowie. By ułatwić jego czyszczenie, ekspresy Siemens EQ.3, jako pierwsze na rynku, otwierane są od frontu, dzięki czemu nie mamy problemu z dotarciem do serca urządzenia – jednostki zaparzającej, a ponadto, oszczędzamy miejsce w kuchni. Uważni obserwatorzy oferty ekspresów do kawy z pewnością zwrócą uwagę również na nowy design Siemens EQ.3. Widoczną na pierwszy rzut oka zmianą jest specjalna dysza milkPerfect spieniająca mleko bezpośrednio w filiżance lub kubku. Jej dużą zaletą jest możliwość łatwego demontażu i mycia zarówno pod bieżącą wodą, jak i w zmywarce.

fot.prasowe

Ponadto, ekspresy z nowej linii wyposażone są w aktywną płytę do podgrzewania filiżanek, którą cenią wszyscy wielbiciele kawy, jak również dają możliwość parzenia dwóch filiżanek napoju jednocześnie. Jesteście ciekawi jak to wszystko działa? Producent przygotował film promujący, a zarazem wyjaśniający działanie urządzenia.

Ekspres ciśnieniowy do kawy Siemens EQ.3 wyróżnia: aromaPressure System, ciśnienie 15 bar, dysza spieniająca mleko milkPerfect, oneTouch Function, podświetlany wyświetlacz dotykowy LCD coffeeDirect. Dodatkowo urządzenie ma wyjątkowo trwały i cichy, nie przeszkadzający w trakcie pracy młynek ceramiczny. Z informacji producenta wiemy, że Siemens EQ.3 kosztuje około 2000 tysięcy złoty (modele: TI313219RW, TI305206RW, TI303203RW).

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *