Internet News

Czy SkyShowtime podzieli losy platformy Viaplay opuszczając Polskę?

Różne platformy streamingowe cały czas walczą o klientów. W Polsce nie tak łatwo zdobyć widza, który najchętniej chciałby mieć darmowe kino w domu z ciągłymi aktualizacjami o nowe tytuły. Czy platforma SkyShowtime poradzi sobie z naszym rynkiem? Viaplay postanowił spakować walizki oferując swoim klientom w Polsce naprawdę dużo. Okazuje, że to nie wystarczyło. SkyShowtime na chwilę obecną nie posiada silnych kart w rękawie. 

Trudno dogonić Netflixa lub Amazon Prime Video. Każda nowa platforma próbuje znaleźć swoje miejsce w Polsce, ale przy silnej konkurencji nie jest to łatwe. Mieliśmy już wielki upadek HBO GO – przekształcającego się w platformę o końcowej nazwie Max. Nic dziwnego, że silnej i bogatej konkurencji nie wytrzymało także Viaplay. Już niedługo do tego skromnego grona w mojej ocenie dołączy SkyShowtime. Każdy, kto zaloguje się na ten portal zobaczy, że świeci on raczej pustkami. Dodanie od czasu do czasu pewnych tytułów nie zaskoczy nikogo, ponieważ konkurencja wpuszcza lepsze, nowsze i co najważniejsze droższe produkcje na swoje platformy.

SkyShowtime też wyjdzie z Polski – w mojej ocenie to kwestia czasu

Z początku portal zrobił dużo szumu wokół siebie. Marketing wchodzącej platformy musiał być głośny, ale wszystko na to wskazuje, że platforma długo nie pociągnie. W mojej ocenie rok czasu i będziemy mogli spodziewać się upadku kolejnej platformy streamingowej. Skąd taki wniosek? Polacy przy galopującej inflacji nie są skłoni wydawać pieniążków na 4 lub 5 platform, które niekiedy mają dokładnie te same filmy. Silną pozycję w Polsce wyrobił sobie Netflix, który powoli wykańcza konkurencje. SkyShowtime nie mając interesującego zaplecza filmowego nie będzie zdobywać nowych klientów. Musimy również pamiętać, że platforma na początku zrobiła promocje, gdzie tak naprawdę dostęp do samej usługi jest za przysłowiowe „grosze”.

Nie możemy mieć cienia złudzeń, że platforma mimo prób zaskoczeń swoich klientów nie ma argumentów, aby podbić rynku. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że SkyShowtime nie jest tak często na „językach” mediów jak z kolei platforma Netflix. Spójrzmy na portal Viaplay, który miał premierę w sierpniu 2021 roku i już opuszcza nasz kraj właśnie teraz. Można powiedzieć, że taka sytuacja była do przemyślenia. Polaków nie można zainteresować wyłącznością na streaming pewnych sportowych kanałów.

Polacy oczekują ciekawych filmów, na które potrzebny jest kapitał. Niestety dobre filmy kosztują. Obecnie SkyShowtime nie zaskakuje swoich klientów. Takie bezczynne działanie nie spowoduje, że platforma będzie mogła wiecznie się utrzymywać. Klienci oczekują nie tylko ciekawych tytułów, ale także częstych aktualizacji nowych filmów i seriali. Uważam, że SkyShowtime podzieli losy Viaplay, dzięki czemu w ciągu 2 lat przeczytamy, że portal również opuści Polskę. Portal nie zachwyca na tym etapie, nie aktualizuje listy filmów i seriali w takim tempie jak robi to konkurencja. Mało tego SkyShowtime na chwilę obecną nie jest dostępne w ofertach dużych operatorów, co tym bardziej skutkuje tym, że znaczna część Polaków nawet nie wie o istnieniu takiej platformy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *