Czy możliwa jest naprawa gwarancyjna po obsłudze w serwisie nieautoryzowanym?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się nam uszkodzić różnego rodzaju rzeczy, które na co dzień służą nam do pracy lub rozrywki. Pisząc różne mamy na myśli to z czego najczęściej korzystamy. Są to oczywiście smartfony podatne na upadki z racji śliskiej obudowy lub częstej eksploatacji.

Mimo uszkodzeń tej drobnej elektroniki nie wiele osób stać na zakup nowych urządzeń, najczęściej szukamy możliwości naprawy, która pozwala nam zaoszczędzić kilka złotych. Zanim jednak wybierzemy oszczędności musimy też wybrać serwie do naprawy. Korzystając z serwisu producenta może być drożej, ale zachowamy wsparcie gwarancyjne. Wybierając jednak serwisy odpłatne na rynku, prowadzone przez prywatnych przedsiębiorców może być nieć taniej, ale już bez gwarancji producenta. Okazuje się, że są pewne możliwości, aby naprawa była nieco tańsza bez utraty pierwotnej gwarancji. Jak to zrobić?

Specjalistyczny sprzęt w serwisie telefonów to podstawa!

Większość najnowszych smartfonów jest klejona i bez rozklejenia pokrywy baterii nie będzie możliwa żadna naprawa mechaniczna. Do oddzielania pokrywy baterii w telefonach serwisy używają przeróżnych narzędzi. Większość zaczyna jednak od separatora, na którym jesteśmy w stanie ustawić temperaturę podgrzania pokrywy baterii. Separator umożliwia nam rozprowadzenie ciepła równomiernie po całej pokrywie. Daje nam to większą szansę, że element uda się odkleić w całości bez odrywania fabrycznie nałożonego kleju. Jest to bardzo ważne jeśli chcemy zachować wsparcie gwarancyjne u producenta.

Oprócz separatora musimy uważać na inne elementy. Przede wszystkim warto pracować w rękawiczkach, abyśmy unikali śladów po tłustych palcach. Niektóre elementy są bardzo wrażliwe i nawet lekko spocone dłonie mogą zostawić wyraźny ślad dla doświadczonych techników serwisu producenta.

Oryginalne części nie wzbudzają podejrzeń producenta

Jeśli zamierzamy przeprowadzić naprawę telefonu np. poprzez wymianę wyświetlacza to pamiętajmy, że części muszą być oryginalne. Daje nam to przewagę nad serwisem gwarancyjnym, który sprawdza w zasadzie wszystko. Składając telefon krok po kroku, bez wyraźnych śladów otwierania jesteśmy w stanie utrzymać oryginalną gwarancję. Niektóre serwisy producenta nie dostrzegają różnic, tym bardziej jeśli telefon posiada oryginalny ekran lub akumulator.

Złożenie telefonu to oczywiście tylko połowa sukcesu. Najważniejszą częścią programu jest sklejenie telefonu. Jeśli pokrywa baterii, którą udało się nam zdemontować z fabrycznym klejem nie jest w żaden sposób zdeformowana wystarczy nanieść bardzo delikatne ilości kleju (płynny) na klej fabryczny. Następnie podgrzewamy pokrywę, aby obie warstwy lekko się „roztopiły” i bez śladów staramy się zakleić całość. Po sklejeniu dbamy o prawidłowy zacisk, dzięki czemu klej złapie i będzie dość dobrze trzymać. Niektóre serwisy używają do tego zacisków, gumek recepturek lub innych możliwości ścisku urządzenia.

Rutyna potrafi zgubić nawet najbardziej doświadczonego serwisanta

Jeśli po każdej naprawie (oprócz wymiany szybki) w nieautoryzowanym serwisie prawidłowo złożyliśmy telefon, nie powinno być obaw, że przy awarii urządzenia serwis producenta odrzuci nam roszczenie gwarancyjne. Technicy w momencie rozklejania telefonu również na separatorze często nie widzą różnicy w kleju, ponieważ podczas kolejnego podgrzewania klapki klej złączony z fabrycznym często jest nie do wykrycia. Oczywiście w takich naprawach istnieje jednak ryzyko, że ingerencja osób trzecich zostanie zauważona.

Zwróćmy jednak uwagę, że wieku pracowników serwisu producenta popada w rutynę, w szczególności naprawiając kolejny raz ten sam model lub inną bardzo podobną markę. W serwisach gwarancyjnych nie pracują roboty, więc każdy może się pomylić. Takie pomyłki oczywiście kosztują, ale to ryzyko, które jest możliwe. W takich sytuacjach cieszyć może się jedynie właściciel, który wykonując naprawę w nieautoryzowanym serwisie prawdopodobne ponownie skorzysta z gwarancji producenta. Istnieje jednak ryzyko, że nie zawsze może się to udać i jest to pewnego rodzaju loteria, na którą nikt z nas nie ma wpływu.

Serwis telefonów Warszawa

Przy naprawach w nieautoryzowanych serwisach nie jest ważne miejsce i miasto, w którym wykonujemy usługę. Wszystko zależy od jakości, oryginalnych części oraz zaangażowania przedsiębiorcy w każdą wykonywaną usługę. Przed naprawą warto również spytać o takie możliwości, które oczywiście nigdy nie będą gwarantowane. Dlatego, zanim wybierzemy serwis telefonów Warszawa lub inne miasto sprawdźmy wszystkie interesujące nas aspekty w tym również cenę, która przede wszystkim ma największe znaczenie. Po każdej takiej naprawie nie zaszkodzi spróbować szczęścia z obsługą w serwisie producenta, oczywiście jak tylko nasz telefon ulegnie awarii. To, co będzie później to już tylko procent szansy, że nasz telefon zostanie naprawiony w ramach gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj