Internet News

CyberGhost – anonimowość w sieci

CyberGhost to specjalnie utworzona sieć VPN do anonimowego przeglądania treści w Internecie. Umożliwia dostęp do zablokowanych w danym regionie stron WWW oraz chroni nas przed oprogramowaniem śledzącym ruch na stronie.

Zaletą całego oprogramowania jest prostota działania i idealny sposób na poprawę bezpieczeństwa w sieci. Gdy na komputerze uruchomimy klienta VPN zostanie utworzony tzw. tunel VPN. W interfejsie mamy możliwość wyboru, z jakim serwerem i w jakim kraju chcemy się połączyć. Istnieje przydatna funkcja filtrowania wszystkich serwerów po szybkości działania, dzięki czemu na samej górze znajdują się te gdzie prędkość Internetu jest najszybsza. Tryb anonimowego przeglądania Internetu możliwy jest po podłączeniu do jednego z ponad 1000 serwerów umieszczonych w 29 krajach całego świata.

pcworld.com

CyberGhost dodatkowo posiada funkcję ochrony sieci Wi-Fi, która blokuje różnego typu mechanizmy śledzące i zapewnia skuteczną ochronę w przypadku, gdy strona WWW zawiera złośliwe oprogramowanie.

Funkcja ,,Unblock Streaming umożliwia bezpłatny dostęp do różnego rodzaju serwisów online. CyberGhost obsługuje ponad 20 takich serwisów, niestety fani Netflixa będą zawiedzeni, ponieważ ten serwis nie jest obsługiwany.

Celem działania całego oprogramowania jest położenie nacisku na unikanie gromadzenia informacji o użytkowniku i jego działaniach w sieci. Dzięki temu nie ma fizycznej możliwości, aby zlokalizować czy dany użytkownik odwiedził stronę WWW.

Warto dodać, że program dostępny jest na Windows, MacOS, Android i iOS.

CyberGhost dostępny jest bezpłatnie w wersji demonstracyjnej z reklamami lub jako pełna wersja przy wyborze dwóch planów abonenckich:

– 10,99 Euro za 1 miesiąc

– 59,88 Euro za 1 rok

Źródło: pcworld.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *