News Telefony

Blokada telefonu na 50 lat

W iPhone’ach oraz niektórych urządzeniach z androidem występuje zabezpieczenie, które ma określoną ilość wpisywania PIN-u do odblokowania ekranu. Po kilku błędnych próbach telefon każe odczekać kilkanaście sekund. Im więcej błędnych prób tym czas blokady wydłuża się.
 
Pewna matka postanowiła dać swojemu dziecku telefon do oglądania filmów. Było to bardzo nierozważne posunięcie, ponieważ po powrocie do domu okazało się, że telefon został zablokowany, a na ekranie wyświetlał się komunikat informujący, że smartfon został zablokowany poprzez błędne wpisywania PIN-u. Następna możliwa próba odblokowania urządzenia będzie możliwa za 25 milionów minut, czyli za około 47 lat.
 
Jedyne wyjście w takiej sytuacji to przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych bez możliwości odzyskania danych, o ile wcześniej nie zrobiło się kopii zapasowej na serwerach iCloud. Jeden z pracowników Apple Store przyznał się, że widział urządzenie zablokowane na 80 lat. Był bardzo zszokowany tym faktem.
 
Niech ten przypadek będzie lekcją dla wszystkich właścicieli smartfonów od Apple. Najbardziej narażeni na blokadę telefonu są sytuację, w których dajemy swoje urządzenie innym użytkownikom. Nasi znajomi często dla zabawy próbują odgadnąć nasz PIN, ale nie przemyślą skutków takiego działania. Jak wiadomo, przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie  nie jest skomplikowane, ale można stracić wszystkie pliki (jeżeli nie mamy kopii zapasowej) oraz instalować wszystkie aplikacje od początku.
 
Źródło: 9to5mac.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *