Aplikacje News

Biblioteka rodzinna trafi do Google Play już 2 lipca

Obok wielu darmówek, sporą część sklepu Google Play zajmują płatne gry i programy. Niestety posiadając obecnie w rodzinie kilka smartfonów, czy tabletów musimy wydać większe pieniądze na tą samą aplikacje dla wszystkich członków rodziny. Dzięki nowej Bibliotece od Google ta sytuacja ma się wkrótce zmienić.

 

Podczas konferencji Google I/O 2016 zapowiedziano nową funkcję, jaka wkrótce pojawi się w sklepie z aplikacjami dla systemu Android. Dzięki Bibliotece Rodzinnej gry i programy, które zakupimy w Google Play będziemy mogli współdzielić między sześcioma osobami w rodzinie wnosząc jednorazową opłatę za wybraną aplikacje albo grę. W przeciwieństwie do znanej z pecetowego sklepu Steam funkcji Family Sharing, z aplikacji będziemy mogli korzystać jednocześnie na kilku urządzeniach.

Domyślnie usługa ta dotyczyć będzie wyłącznie programów, które trafią do sklepu Google’a po 2 lipca. Przy wcześniej dodanym oprogramowaniu dostępność tej funkcji będzie zależna od woli programisty. Przy nowych aplikacjach ich działanie z biblioteką rodzinną zostanie domyślnie włączone, jednak wydawcy mogą wyłączyć funkcje bez żadnych problemów.

Źródło: Google Play

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *