Motoryzacja News

Automatyczne samochody Google’a niedługo na drogach USA?

Google jako przeglądarka internetowa znana jest niemalże każdemu użytkownikowi sieci. Nie wykluczone, że amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej zasłynie po raz kolejny, tym razem w dziedzinie „inteligentnej” motoryzacji.

 

Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Autostradowego w Stanach Zjednoczonych przedstawiła propozycje zmiany przepisów amerykańskiego ruchu drogowego. Automatyczny samochód Google znany z wykonywania zdjęć panoramicznych do Google Street View (wirtualny spacer ulicami) może uzyskać taki sam status jak każdy kierujący auto – czyli kierowcy z uprawnieniami do przemieszczania się po ulicach. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic zaskakującego, jednak nie wiem czy wiecie, że samochód Google jest prowadzony przez sztuczną inteligencje, a dokładnie przez technologie bez udziału człowieka. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie to z pewnością będzie to pierwszy krok do legalizacji automatycznych samochodów. Przypomnijmy, że Google już prawie 9 lat pracuje nad doskonałym samochodem, a nowe przepisy i legalizacja takich aut może być pięknym zwieńczeniem tego projektu.

Fot.AFP
Fot.AFP

Od dłuższego czasu Google borykał się z kwestiami prawnymi, oraz kwestią bezpieczeństwa. Amerykański sekretarz transportu podkreśla, że za bezpieczeństwo będą odpowiadać producenci tych nowoczesnych aut. Obserwując zdjęcia panoramiczne wykonane w formacie 360 stopni z całą pewnością możemy stwierdzić, że samochód Google dotrze wszędzie. Czy będzie to bezpieczna podróż? W sieci na pewno. Co do ulic aby się przekonać będziemy musieli poczekać na przyjęcie w USA propozycji jaką zaproponowała Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Autostradowego.

Źródło: auto.dziennik, Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *