News

AT&T przejmuje m.in. HBO i CNN za ponad 80 miliardów

Jeden z największych operatorów komórkowych na świecie zaoferował 85,4 mld dolarów za Time Warner – spółkę, która ma pod sobą między innymi HBO, Warner Bros czy CNN.

 

Transakcja zostanie dokonana za pomocą akcji i gotówki. Według AT&T przejęcie Time Warner to świetne posunięcie, które połączy treści najwyższej jakości z ogromną ilością punktów dystrybucyjnych. Z pewnością będziemy mogli się spodziewać wielu materiałów dostępnych przez Internet (zwłaszcza ten bezprzewodowy). Kwestią czasu zostanie zapewne zaoferowanie klientom AT&T dostępu do chociażby HBO w ramach abonamentu.

fot. Los Angeles Times
fot. Los Angeles Times

Warto również wspomnieć o tym, że w rękach AT&T znajdą się prawa do transmisji rozgrywek MLB, NBA i NCAA, czyli sportów najpopularniejszych w USA. To z pewnością zapewni koncernowi sporą oglądalność i wysokie przychody.

Donald Trump, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zapowiedział, że jeśli wygra wybory to anuluje tę transakcję. Według niego takie przedsięwzięcia „niszczą demokrację”. Oprócz Trumpa fuzja budzi kontrowersje również dla federalnej komisji ds. telekomunikacji oraz departamentu sprawiedliwości. Te podmioty w najbliższym czasie ocenią, czy powstała wskutek fuzji firma nie będzie za duża oraz nie stworzy ryzyka monopolu. Warto przypomnieć o tym, że około 5 lat temu zablokowali oni już fuzję AT&T oraz T-Mobile, co mogłoby znacząco zagrozić globalnej konkurencji w dziedzinie telekomunikacji.

fot. Engadget
fot. Engadget

Przejęcie ma zostać zrealizowane w przyszłym roku. Nam pozostaje przyglądać się całemu procesowi.

źródło: Engadget

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *