News Telefony

Asus ZenFone Go TV – smartfon z wbudowanym modułem telewizyjnym

Producenci w dalszym ciągu zaskakują klientów. Mobilne urządzenia w dzisiejszych czasach zastępują nam podręczne komputery, projektory i wszelkie inne elektroniczne zabawki. Firma Asus jako duży producent elektroniki postanowił stworzyć „mobilny telewizor” bazując tylko na smartfonie.

Telefony z wbudowanym modułem telewizyjnym nie są niczym nowym na rynku (np.MyPhone, Kazam). Niestety, wiele ze starszych urządzeń wspierało wyłącznie analogową telewizję naziemną, która obecnie w wielu krajach jest bezużyteczna. Asus oficjalnie zaprezentował nowe urządzenie, nazwane ZenFone Go TV. Smartfon ten posiada wbudowany tuner Sony SMT-EW100, obsługujący wiele standardów cyfrowej telewizji naziemnej, w tym przydatne w Polsce DVB-T2.

Telewizję będzie można oglądać na 5,5 calowym ekranie o rozdzielczości HD (1280 x 720p). Niestety, reszta specyfikacji technicznej urządzenia nie jest imponująca. Za wydajność odpowiada leciwa już jednostka Qualcomm Snapdragon 400, wspomagana przez 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 16 lub 32 GB pamięć flash z możliwością rozszerzenia za pomocą karty micro SD. Zdjęcia będzie można wykonywać za pomocą 13 MP aparatu głównego oraz 5 MP kamerki przedniej. Nowa telewizyjna zabawka od Asusa będzie pracować na systemie Android 5.1 z nakładką ZenUI.

Oficjalna cena Asusa ZenFone Go TV nie jest jeszcze znana. Miejmy nadzieję, że cena będzie adekwatna do wykonania oraz wszystkich parametrów telefonu.

Źródło: Asus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *