News Rozrywka Telefony

Asus ROG – dedykowana propozycja dla graczy

Firma Asus postanowiła zaprojektować coś więcej niż smartfon skierowany głównie dla graczy. Projektanci poszli o krok dalej i stworzyli odrębny mikrosystem, który być może w przyszłości będzie mógł stworzyć oddzielną kategorię wśród urządzeń mobilnych.
 
Asus ROG (Republic of Gamers) oprócz indywidualnego charakteru jest odpowiedzią Asusa na Razer Phone, o którym wspominaliśmy na łamach naszego portalu. Jest to druga propozycja urządzenia, którego ekran odświeża się 90 razy na sekundę. Aby gracze mogli czuć się dumni Asus oferuje w tym modelu specjalny procesor Qualcomm Snapdragon 845 o taktowaniu 2,96 GHz. Na pokładzie znajdziemy również układ graficzny Qualcomm Adreno 630 współpracujący z 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Za wyświetlanie treści odpowiedzialny jest 6-calowy ekran OLED o proporcjach 18:9 (2160 x 1080). Asus ROG będzie dostępny w dwóch wariantach pamięci ROM 128 GB i 512 GB. Producent nie zapomniał oczywiście o Wi-Fi, Bluetooth 5, podwójnych głośnikach stereo z obsługą 7.1 kanałowego wirtualnego dźwięku przestrzennego.
 
Aby urządzenie w pełni korzystało ze swojej mocy należy ścisnąć boki telefonu, aby aktywować ,,tryb X”, czyli uruchomić szereg narzędzi pozwalających na automatyczne optymalizowanie wydajności w grach, wyłączenie procesów działających w tle i nadać priorytet każdemu z nich osobno (przydzielanie pamięci RAM i ROM). Tryb X posiada również zmiany wizualne w postaci czerwonej poświaty oraz możliwością sterowania klimatyzatorem AreoActive, czyli dodatkowym wentylatorem oferowanym, jako dodatkowy wentylator parowy.
 

theverge.com

 
Aby użytkownicy mogli bezstresowo oddać się rozrywce w system zaimplementowano funkcję AirTriggery, czyli dwa rezydujące przyciski programowane wedle preferencji użytkownika pozwalające na utrzymanie ekranu z dala od elementów sterowania podczas rozgrywki.
 
W dodatkowych peryferiach dedykowanych do Asusa ROG znajdziemy również klasyczny gamepad z analogowymi przyciskami. Warto zauważyć, że kontroler Gamevice pracuje z WiGig Dock, który pozwala bezprzewodowo przesyłać strumieniowo grę na ekran telewizora za pomocą sieci Wi-Fi 60 GHz. Podobno obraz przesyłany jest bez żadnych opóźnień.
 
Kolejnym akcesorium jest dodatkowy ekran pozwalający na prawdziwy maraton gier. Na jednym ekranie widzimy obraz wyświetlany z gry, zaś na drugim przyciski sterujące. Dock TwinView zawiera 6-calowy ekran 1080p oraz dodatkowy akumulator o pojemności 6000 mAh.
 
Ostatnim dodatkiem jest stacja dokująca z dużą ilością portów, która pozwala przekształcić smrtfon Asusa w mini-PC. Po podłączeniu ekranu, myszy i klawiatury możemy wygodnie grać – nie zapominajmy jednak, że mamy do czynienia z mobilnym systemem Android.
 
Podsumowując to wszystko – Asus widać, że chce wyjść na prowadzenie i pobić konkurencję – Razer Phone. Niewątpliwie przedstawiona konstrukcja telefonu i dodatkowe akcesoria mogą uczynić z telefonu dodatkową kategorię wśród urządzeń mobilnych z systemem Android. Niestety, mnogość akcesoriów oraz wzorcowa specyfikacja techniczna na pewno przełożą się na wysoką cenę całego sprzętu. Premierę Asusa ROG zaplanowano na III kwartał tego roku.
 

 
Źródło: theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *