News

Arto Nummela właśnie zrezygnował ze stanowiska CEO firmy HMD Global (Nokia)

Powracająca na rynek mobilny Nokia mimo sukcesów sprzedażowych swoich nowoczesnych smartfonów oraz telefonów no touch (niedotykowych) właśnie straciła bardzo cenny zasób w swojej firmie.

 
Arto Nummela, dyrektor generalny HMD Global, który doprowadził do tego, że smartfony Nokii powróciły na rynek właśnie ustąpił ze swojego stanowiska. Jak dowiadujemy się z prasowej informacji firmy HMD Global odejście Arto nastąpiło w trybie natychmiastowym. Nie wiemy co było powodem tak nagłej decyzji, która z pewnością nie została podjęta w dobrym czasie dla wschodzącego giganta. Obowiązki tymczasowo przejął Florian Seiche, współzałożyciel firmy HMD Global.

„Arto Nummela odegrał kluczową rolę w tworzeniu marki HMD Global, budowaniu zespołu i wprowadzeniu na rynek naszych urządzeń. W imieniu całej Rady dziękuję Arto za jego wkład i życzę mu powodzenia w dalszej karierze” – powiedział Sam Chin, Prezes Zarządu, HMD Global Oy.

Arto Nummela / fot.bbc.com

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Nokia stopniowo odradza się z popiołów wprowadzając coraz to nowsze pozycje do swojego portfolio. Mowa tutaj zarówno o telefonach no touch jak i smartfonach (np. Nokia 5). Tak radykalne posunięcie Arto Nummela z pewnością jest dużym osłabieniem firmy, która z każdym dniem odnajduje swoje część rynku smartfonów.

Źródło: HMD Global

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *