News

Armia USA żegna się z Androidem. Czas na iOS

Produkty Apple są dzisiaj bardzo pożądane. Wielu użytkowników interesuje się tymi telefonami ze względu na bardzo stabilny i zamknięty system. Jednym z takich klientów może okazać się armia USA inwestując w iPhone i nowy system również od giganta z Cupertino.

 

Amerykańskie jednostki wojskowe (zwane też Marines) uchodzą za jedne z najlepszych na całym świecie. Sukces zawdzięczają nie tylko wyszkoleniu, silne wspierają ich też najnowsze urządzenia. Najnowsze technologie, które mogą pomóc w gwarancji bezpieczeństwa kraju są stawiane w pierwszym szyku. Stany Zjednoczone nigdy nie oszczędzały na technologiach oraz najnowszych sprzętach, które służą wszystkim służbom bezpieczeństwa w USA. Według najnowszych przecieków cała armia będzie miała wymianę telefonów komórkowych z systemem Android, który nie działa zbyt stabilnie na co nie może sobie pozwolić amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Lądowych. Czytając dalej informacje z portalu PhoneArena wygląda na to, że w armii USA szykują się ogromne wydatki zakładające wymianę wadliwego sprzętu na iPhone’a 6s.

fot.ispot.pl
fot.ispot.pl

Informacje jakie pochodzą od tajemniczego informatora wskazują, że żołnierze narzekają na system, który często się zawiesza albo po prostu się resetuje. Nie posiadamy wiedzy jakich telefonów używają żołnierze ale najprawdopodobniej chodzi tutaj o model Samsung Galaxy Note zaprezentowanego w 2011 roku. Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Lądowych USA postanowiło zmienić Android Tactical Assault Kit (ATAC) na nowy system iPhone Tactical Assault Kit z wykorzystaniem iPhone’a 6s (niewykluczone, że będzie to również iPhone 7). Nowoczesna technologia umożliwia amerykańskim służbom na lokalizacje swoich jednostek, czy też oglądanie wideo z drona w celu weryfikacji bezpieczeństwa podczas różnych uroczystości. Jak widać, nie tylko nam smartfony ułatwiają życie. Produkty Apple były już wykorzystywane w amerykańskim wojsku podczas misji w Afganistanie i Iraku gdzie używano iPadów i iPodów do komunikacji z mieszkańcami tamtych terenów.

 

Źródło: PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *