News

Apple góruje na rynku

Jeszcze do tej pory tylko plotki mówiły o tym, że Apple nie ma mocnych wśród konkurentów. Dziś okazuje się to prawdą. Strategy Analytics opublikowało raport, w którym znajdują się dane dotyczące sprzedaży smartfonów w ostatnim kwartale. Raport dotyczy wielu regionów świata. Apple znajduje się na podium!
 
Jak wskazują dane w raporcie, Apple ma aż 51% udziału na rynku w sprzedaży urządzeń mobilnych na całym świecie. Konkurencja może tylko patrzeć z zazdrością na Tima Cooka.
 
Z biegiem czasu udział Apple w rynku smartfonów rośnie. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo sprzedaje także coraz więcej innych swoich urządzeń. W tym czasie, gdy Android notuje sprzedażowe straty w Chinach, Apple wciąż zarabia i zwiększa statystyki. W styczniu 2018r. firma Tima Cooka ma ponad 20% udziałów w Państwie Środka. Ta liczba daje do myślenia i rozwiewa wszelkie wątpliwości.
 
Kolejny raport Strategy Analytics jeszcze bardziej pochlebia amerykańskiej firmie. Czy ludzie się z tym zgadzają czy nie, raporty mówią same za siebie – lider wśród smartfonów jest tylko jeden. Przepaść finansowa między Applem, Samsungiem czy Huawei jest ogromna. Koreańczycy i Chińczycy na pewno będą chcieli wyprzedzić lub chociaż zbliżyć się do statystyk amerykańskiej firmy, lecz czy to się uda?
 
Wiele osób może się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, jednak spójrzmy na raporty. Te liczby nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Co prawda, póki co nie ma danych dotyczących sprzedaży IPhone’ów w Polsce, jednak w innych krajach prosperują bardzo dobrze.
 

strategyanalytics.com

 
Źródło: strategyanalytics.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *