Aplikacje Komputery News Telefony

Apple bez wsparcia dla profesjonalistów

Nowy mobilny system iOS 11 zyskuje coraz więcej sprzymierzeńców i zadowolonych użytkowników. Niestety twórcy Apple w nowym systemie macOS High Sierra zapomnieli o wsparciu dla użytkowników zajmujących się profesjonalnym montażem filmów. Co więcej pracownicy są świadomi luki w Final Cut Pro x – ciekawe czy będą chcieli wydać stosowną aktualizację… 

 
Jednym z głównym problemów jest brak kompatybilności z obsługą nagrań video nagranych iPhonem z iOS 11, a następnie edycją w jednym z droższych programów na komputery mac. 
 
Nowy format zdjęć i nagrań zmniejsza rozmiar pliku, uzyskiwany jest lepszy efekt kompresji oraz lepsza jakość samych zdjęć i plików. Pliki rejestrowane aparatem iPhone’a zapisywane są do stosownego formatu: HEIF dla zdjęć oraz HVEC dla nagrań video wykorzystując kodek H.265. 
 

hsn.com

 
iOS 11 jednak posiada opcje, aby rejestrować pliki w starszych formatach, ale nowości wprowadzane są po to, aby z nich korzystać. Co więcej pliki udostępniane z telefonu do portali społecznościowych konwertowane są w locie na JPEG. Niestety nowy format video nie jest kompatybilny z systemem macoS 10.13 Hihg Sierra. 
 
Znany program do edycji video na mac – Final Cut Pro X, którego zakup to wydatek pl. 1500 zł dla przeciętnego użytkownika nie radzi sobie z obsługą nagrań z nowego iOS 11. Po zaimportowaniu plików obraz nie jest odtwarzany, ponieważ program nie wspiera kodeku H.265. 
 
apple.com

 
Użytkownicy jednak, którzy montują filmy tylko w tym programie mogą dokonać aktualizacji swoich telefonów do iOS 11 i mogą wybrać opcje, aby ich pliki były nadal zapisywane w starszych formatach, które są wspierane przez program lub mogą materiały nakręcone w HVEC zaimportować do programu Zdjęcia i następnie go wyeksportować w stosownym formacie. 
 
Sprawdziliśmy, że Apple wykonało połowicznie pracę, ponieważ darmowy program iMove przeznaczone dla użytkowników domowych otrzymało aktualizację i jest w stanie obsługiwać nowy format plików. 
 
macworld.uk.com

 
Nie zmienia to jednak faktu, że producent nadgryzionego jabłka zapomniał o profesjonalistach i przygotował dla nich spore utrudnienia i odebrał komfort pracy poprzez zmuszanie ich do dodatkowych czynności. Nadal nie wiadomo, kiedy pojawi się łatka do Final Cut Pro X, która naprawi problem ze wsparciem HVEC. 
 
Źródło: msn.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *