Aplikacje News

Antywirus na telewizor

Zagrożenia dla naszych urządzeń czają się wszędzie. Jest wiele antywirusów, które mają uchronić nasz komputer przed atakami. Eset poszedł krok dalej i stworzył antywirusa dla…telewizorów. Jak sprawdzi się ten program chroniący przed wirusami i jakie urządzenia obsługuje? Przekonajmy się!
 
Jak wiadomo, wiele telewizorów ma teraz dostęp do Internetu. Dzięki Smart TV użytkownicy mogą nie tylko oglądać telewizję, ale również korzystać z VOD czy też przeglądać sieć przez dedykowane do tego przeglądarki.
 
Dostęp do Internetu, czyli nowe zagrożenia. Telewizory Smart TV są teraz bardzo często na celowniku przez cyberprzestępców. Z otwartymi ramionami wyszła firma Eset, która proponuje antywirusa dla telewizorów z androidem.
 
Aplikacja nazywa się Eset Smart TV Security i jest dostępna w modelu freemium. Użytkownik może za darmo korzystać z poszczególnych jej funkcji. Rozwiązanie chroni przed wirusami takimi jak np. ransomware, które mają na celu zablokowanie dostępu do urządzenia jak i skanowanie podłączonych do telewizora nośników USB.
 
Oczywiście w wersji płatnej mamy o wiele więcej zabezpieczeń. Aplikacja oferuje ochronę antyphishingową wbudowanej w telewizor przeglądarki internetowej. Istnieje również harmonogram skanowania, który pozwala na uruchomienie całego procesu np. w nocy.
 
Eset Smart TV Security obejmuje ochroną telewizory z Android TV, ale także niektóre urządzenia oparte na tym systemie – Nvidia Shield lub Razer Forge. Aplikacja jest dostępna tylko i wyłącznie w Sklepie Play dla Android TV.
 
Źródło: estet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *