News

Akcesoria do telefonu, które ułatwią Ci życie!

Współcześnie każdy smartfon ma ogromną ilość funkcji, a aby z nich skorzystać, niezbędne są akcesoria dedykowane do telefonów. Urządzenia te pomogą nie tylko chronić twoje urządzenie, ale także znacznie rozszerzą jego funkcjonalność.

Czy sam telefon komórkowy wystarczy? 

Nowoczesny telefon komórkowy to projekt kompletny tylko z technicznego punktu widzenia. Jeśli chcemy wykorzystać wszystkie jego funkcje, wymaga on pewnych ulepszeń. Nie chodzi tu tylko o akcesoria mobilne chroniące nasz gadżet, takie jak etui czy dodatkowe szkło. W sklepach z łatwością znajdziesz urządzenia, które jakościowo rozszerzą funkcjonalność telefonu. Są to:

 • Powerbanki.
 • Kable USB.
 • Etui na smartfony.
 • Słuchawki.
 • Przenośne głośniki.
 • Monopody (kije) do selfie.
 • Okulary wirtualnej rzeczywistości.
 • Wszelkiego rodzaju adaptery.
 • Zestawy słuchawkowe Bluetooth.
 • Ładowarki do różnych modeli telefonów.
 • Uchwyty samochodowe do smartfonów, gniazda pop, soczewki itp.

Czym są akcesoria GSM i dlaczego warto je mieć?

Najpopularniejsze akcesoria do telefonu to oczywiście dodatkowe szkło ochronne lub folia na telefon. Zapobiega ona uszkodzeniu wyświetlacza. Koszt wymiany ekranu w smartfonach może sięgać nawet 40% kosztu samego urządzenia mobilnego, dlatego lepiej zadbać o montaż zabezpieczenia od razu po zakupie telefonu.

Ekrany smartfonów poprzednich generacji (IPS, TFT) składały się z kilku warstw ze szczeliną powietrzną, a ostatnią warstwą było samo szkło. Gdy takie wyświetlacze ulegały uszkodzeniu, często pękała tylko górna warstwa, podczas gdy matryca pozostawała nienaruszona. Ekrany montowane w większości nowych telefonów (Super AMOLED, Dynamic AMOLED) są cieńsze, ponieważ nie posiadają warstwy powietrza. Ale ze względu na integralność projektu wyświetlacza, jego uszkodzenie może być śmiertelne dla całego ekranu, w tym matrycy.

Powerbanki i ładowarki

Wielu posiadaczy smartfonów, decyduje się na zakup zewnętrznej przenośnej baterii – powerbanka. Zewnętrzna bateria przenośna, zwana także powerbankiem, to przenośne urządzenie magazynujące energię, które umożliwia ładowanie różnych urządzeń (smartfonów, słuchawek, zegarków itp.). Do zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć

 • Dużą szybkość pracy.
 • Małe rozmiary.
 • Łatwość użycia.
 • Uniwersalność, kompatybilność z różnymi nowoczesnymi urządzeniami.
 • Szeroka gama modeli.

Kolejnym znaczącym plusem powerbanku jest brak ograniczeń w korzystaniu ze smartfona podczas ładowania. Wystarczy po prostu podłączyć przenośny akumulator do rozładowanego telefonu.

Słuchawki

Słuchawki do smartfonów, pozwalają słuchać muzyki, oglądać filmy, odbierać połączenia i korzystać z komunikatorów internetowych. Zestaw słuchawkowy dołączany do telefonu często nie zapewnia najlepszej jakości dźwięku. Dlatego użytkownicy kupują słuchawki osobno. Najczęściej te akcesoria do telefonu są przewodowe. Te słuchawki nie mają baterii, więc nie rozładują się w najmniej odpowiedniej chwili. Słuchawki bezprzewodowe wymagają regularnego ładowania. Istnieją dwa rodzaje bezprzewodowych słuchawek:

 • Słuchawki są połączone krótkim drutem lub obręczą.
 • Słuchawki to dwa osobne miniaturowe urządzenia połączone ze sobą i ze smartfonem przez Bluetooth.

Te ostatnie są bardziej kompaktowe, a do ich ładowania służy specjalne etui ze wbudowaną baterią. Z reguły jedno ładowanie etui wystarcza na 2-4 doładowania samych słuchawek.

Selfiestick

Selfiestick to funkcjonalna kontynuacja idei monopodu, czyli statywu z jedną nogą, na której montowany jest aparat. Jeśli monopod pomaga fotografowi utrzymać aparat stabilnie i odciąża ręce, to selfiestick zwiększa odległość fotografowania poza wyciągnięte ramię i pozwala wybrać najlepszą opcję kadru. Urządzenie pozwala zmieścić więcej obiektów na zdjęciu lub filmie, w tym osobę, która je robi. Na jednym końcu selfiesticka znajduje się rączka, często gumowana, a na drugim mechaniczny sprężynowy uchwyt: montowany jest w nim aparat lub telefon. Sam kij to monopod o stałym rozmiarze lub wysuwana rura teleskopowa. Czasami umieszcza się w nim baterię, jeśli jest to urządzenie bezprzewodowe i wymaga oddzielnego zasilania.

Uchwyt samochodowy

Telefony stały się nieodłączną częścią życia człowieka. Dla właścicieli samochodów kluczowym zagadnieniem jest to jak wygodnie umieścić telefon w kabinie podczas podróży? Aby szybko odbierać połączenia, korzystać z aplikacji i nawigatora, smartfon musi być bezpiecznie zamocowany przed oczami kierowcy. Rynek oferuje duży wybór uchwytów do telefonu w samochodzie, różniących się wielkością, materiałami oraz zasadą działania urządzenia. Wśród nich są zarówno prymitywne tanie modele, które mogą pomieścić tylko smartfon, jak i urządzenia z najwyższej półki z własną elektroniką.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *