Aplikacje News Telefony

Aipoly – aplikacja pomagająca niedowidzącym

Założenie Aipoly jest proste. Po najechaniu na dany przedmiot kamerą smartfona, aplikacja rozpoznaje go i mówi na głos, co to jest. 

 

Powstaje coraz więcej aplikacji, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Aipoly to idealne narzędzie, które dzięki kamerze oraz sztucznej inteligencji pomoże osobom, które mają problemy ze wzrokiem w identyfikacji różnych przedmiotów.

Program dostępny jest już od 2015 roku, jednak teraz baza danych jest tak rozległa, że Aipoly rozpoznaje niemal wszystkie przedmioty codziennego użytku. Aplikacja rozróżnia również kolory, zaś w przyszłości planowana jest implementacja rozpoznawania całych scen. Każdy z użytkowników może powiększać bazę obiektów dzięki wbudowanej opcji opisywania rzeczy nierozpoznawanych przez algorytmy.

Aktualnie Aipoly zainstalujemy na telefonach z systemem iOS, trwają też prace nad wersją na Androida. Niestety póki co jedynym językie aplikacji jest angielski, ale mam nadzieję, że z czasem program obsłuży inne języki. To wspaniałe móc widzieć, jak bardzo przydatna jest technologia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *