Aplikacje News Telefony

A Ty ile wysłałeś SMS-ów w zeszłym roku?

Przeciętny Polak wysłał w ciągu roku 918 SMS-ów. Chociaż wciąż jest to wynik większy od średniej unijnej, liczba wysłanych przez nas wiadomości tekstowych spada na rzecz komunikatorów internetowych.

Z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej możemy dowiedzieć się, że w minionym roku Polacy wysłali łącznie około 52 miliardy SMS-ów. Jest to wynik mniejszy o 0,6% w porównaniu z rokiem 2014. Głównymi winowajcami spadającej popularności wiadomości tekstowych są oczywiście komunikatory internetowe, przez które możemy komunikować się szybciej, łatwiej oraz z większą ilością funkcji.

Przykład? Spróbujcie prowadzić konferencję SMS-ową, awykonalne. W Messengerze czy WhatsAppie wystarczy tylko kilka kliknięć i już do naszej rozmowy dołączają kolejne osoby. Wysyłanie zdjęcia MMS-em to często żmudna robota, a i tak w efekcie obrazek będzie mało wyraźny z powodu zmniejszenia jego wagi. W przypadku komunikatorów nie jest problemem przesłać nawet najlepszej jakości fotki, które mają nawet po 10 megabajtów, nie wspominając już o filmikach.

fot. droid-life.com
fot. droid-life.com

Facebook jest akurat dobitnym przykładem zastępowania SMS-ów wiadomościami wysyłanymi za pośrednictwem sieci internetowej. Nie potrzebujemy już konta na najpopularniejszym serwisie społecznościowym, aby rozmawiać z jego użytkownikami. Teraz wystarczy podać swój numer telefonu i już możemy cieszyć się kontaktem ze wszystkimi osobami korzystającymi z aplikacji Messenger. Ponadto coraz więcej firm decyduje się na oferowanie wsparcia za pośrednictwem Facebooka. Powstają niemal helpdeski, gdzie pracownicy fanpage’a mogą odbierać wiadomości od klientów i na nie odpisywać, często oferując odpowiedź nawet w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Sam zauważyłem również, że tak jak kiedyś nielimitowane SMS-y były mi bardzo przydatne, tak teraz większą uwagę poświęcam sporemu pakietowi internetowemu. Oczywiście z wiadomości tekstowych i tak nie zrezygnuję, ponieważ w przypadku braku dostępu do internetu zostaje tylko taka forma komunikacji. W dobie „wszystkiego bez limitu” u operatorów nie mogę zaprzeczyć, że nielimitowane SMS-y są przydatne.

A jak to wygląda u Was? Czy jeszcze wysyłacie SMS-y, a jeśli tak to ile? Korzystacie z komunikatorów internetowych?

źródło: infowire.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *