Gry News

5 strzelanek, w które każdy powinien zagrać

Choć z pewnością powstało już wiele tego typu list to wszystkie, na które trafiałam zawierały pozycje, o których już dawno wszyscy zapomnieli lub wcale nie są znane i bardzo trudno je kupić. Właśnie dlatego tworząc moją listę postanowiłam postawić na pozycje popularne, od których każdy gracz powinien zacząć swoją przygodę ze strzelankami. Jeśli jesteś doświadczonym graczem, a strzelanki to Twoje hobby, możesz od razu przejść do komentarzy i zostawić swoje typy!

Strzelanka lub shooter to jeden z podgatunków gier akcji. Zazwyczaj koncentruje się ona na oddziaływaniu gracza na elementy otoczenia za pomocą broni palnej, a często także białej. Rozgrywka polega na eliminacji wirtualnych przeciwników kierowanych przez sztuczną inteligencję lub innych graczy. Strzelanki z pewnością są jednym z najpopularniejszych gatunków wśród gier komputerowych.

Seria Call Of Duty

To strzelanki z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, wydawane przez Activision. Na początku poszczególne gry z serii koncentrowały się na tematyce II wojny światowej, natomiast od 2007 roku zostały przeniesione na realia współczesne. Grając w strzelanki z serii Call of Duty, gracz bierze udział w różnorodnych konfliktach. W trakcie rozgrywki jednoosobowej towarzyszą mu jednak sojusznicy sterowani przez komputer.

Od części Call of Duty 4: Modern Warfare bardzo popularne stały się też gry wieloosobowe przez internet, które pozwalają na świetną zabawę oraz doskonalenie swoich umiejętności poprzez eliminację przeciwników. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych strzelanek dostępnych na rynku.

Seria Battlefield

Strzelanki, która z pewnością stanowią największą konkurencję dla serii Call of Duty. Ciężko stwierdzić, które z nich są lepsze. Po prostu każdy gracz powinien poznać je obie, aby wyrobić sobie o nich własne zdanie. W końcu każdy z nas ma zupełnie inne preferencje. Jeśli chodzi o serię gier Battlefield są to gry typu first-person shooter (poza częścią Heroes, która była grą third-person shooter).

Pierwsza strzelanka z tej serii to Battlefield 1942, którego akcja rozgrywała się w czasie II wojny światowej. Kolejne części gry zostały jednak przeniesione w realia wojny wietnamskiej oraz fikcyjnych konfliktów w czasach współczesnych oraz przyszłości.

Seria Medal Of Honor

To kolejna seria strzelanek typu first-person shooter. Akcja większości gier należących do serii Medal of Honor rozgrywa się podczas II wojny światowej. Z wyjątkiem części Medal of Honor oraz Medal of Honor: Warfighter, które przenosiły akcję gry w czasy współczesne. Jako ciekawostkę powiem Wam, że Steven Spielberg był autorem fabuły w wielu grach z tej serii.

W większości strzelanek z serii Medal of Honor gracz wciela się w amerykańskiego żołnierza. Pierwsze gry z serii toczyły się wokół działań na tyłach wroga, czyli kradzieży dokumentów, niszczenia dokumentów itp. Z czasem jednak akcja przeniosła się na linię frontu, gdzie poza głównym graczem pojawiali się też sojusznicy.

CS czyli Counter-Strike

To kolejna bardzo popularna strzelanka FPS, która w swojej pierwszej wersji była tylko modyfikacją gry Half-Life. Początkowo CS wymagał do działania Half-Life’a, jednak w późniejszych wersjach stał się samodzielną produkcją, która korzystała jedynie z silnika oryginalnej gry.

Strzelanka ta polega na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić miejsca, gdzie został ustawiony ładunek wybuchowy, a druga musi podłożyć bombę lub pilnować pojmanych. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci. Stała się platformą turniejową. Mimo, że niektórzy czekają kiedy gra odejdzie w cień, ona dalej bije rekordy popularności.

Fortnite

O tej pozycji wspominam tu dlatego, że w bardzo krótkim czasie zyskała wielką popularność. W lipcu 2017 liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 500 tysięcy, a zaledwie miesiąc później przekroczyła 1 mln. W marcu 2018 stała się najczęściej streamowaną i oglądaną grą na Twitchu. Gra zawiera tryb współpracy oraz battle royale i to właśnie o tym drugim chcę Wam tu wspomnieć.

W trybie rozgrywki wieloosobowej w grze bierze udział kilkudziesięciu graczy, walcząc ze sobą do momentu, aż na mapie pozostanie jedna osoba lub jedna drużyna. Po tytuł ten warto sięgnąć po to, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat tej strzelanki.

 

Lubicie grać w strzelanki? Jestem bardzo ciekawa jakie jeszcze pozycje dodalibyście do tej listy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *