News Telefony

Telefon z klapką, wersja smartfonowa

ZTE Axon M to chyba najdziwniejszy smartfon w obecnym arsenale tego Chińskiego producenta. Niektórzy porównują go do mobilnej konsolki Nintendo DS, tylko z większymi ekranami i bez przycisków sterowania.

 

Axon M to smartfon o długości aż 12,1 mm. Powrót do przeszłości? Nie do końca, bowiem posiada on dwa ekrany, które rozkładamy niczym oldschoolowy telefon z klapką (z tą różnicą, że w poziomie). Obydwie matryce posiadają przekątną 5,2 cala i rozdzielczość FullHD. W przypadku połączenia tych ekranów otrzymujemy przekątną 6,75 cala i proporcje 8:9 przy rozdzielczości 1920 na 2160 pikseli.

fot. ArsTechnica

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, zaś taka konfiguracja pozwala na wiele ciekawych opcji. Specjalny tryb „Dual Mode” pozwala na pracę z dwiema aplikacjami jednocześnie, „Extended mode” łączy dwa ekrany w jeden, a „Mirror Mode” duplikuje jedną aplikację na obydwóch matrycach. Oczywiście standardowy tryb pozwala na całkowite wyłączenie drugiego ekranu i normalne korzystanie z telefonu.

Takie urządzenie potrzebuje solidnej wydajności. Producent zdecydował się na Snapdragona 821, który był liderem wydajności w minionym roku. SoC współpracuje z 4 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy 64 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 3180 mAh, pojedynczą kamerkę 20 Mpix, podwójne głośniki, slot microSD oraz gniazdo słuchawkowe. To nie jest pierwszy smartfon tego typu. Wcześniejsze plotki wspominały o tym, że Samsung pracuje nad składanym „Galaxy X” z giętkim ekranem OLED.

fot. ArsTechnica

Jak ma się sprawa dostępności? Póki co wiadomo, że telefon trafi do USA. Nic nie wiadomo o rynku Europejskim. Pozostaje więc raczej potraktować Axon M jako ciekawostkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *