Pandemia zmieniła styl naszego życia, w tym także styl naszej pracy. Wiele firm przeniosło swoje usługi do sieci, więc coraz więcej pracowników wykonuje obowiązki zdalnie. Za pośrednictwem Internetu odbywają się teraz wideokonferencje, spotkania z klientami i kontrahentami, promocja i sprzedaż produktów oraz tworzenie dokumentacji. Ten stan z pewnością szybko się nie zmieni, a wiele wskazuje na to, że praca w domu stanie się normalnością nawet w czasach, gdy środki ostrożności nie będą konieczne. Już teraz większość właścicieli firm deklaruje, że połączenie pracy stacjonarnej i zdalnej powinno zostać z nami na stałe. Dla pracowników oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do biura, a dla pracodawcy możliwość cięcia kosztów związanych z wynajęciem siedziby. Zobacz jakie zalety może przynieść zmiana biura oraz jak ją zorganizować.

1. Gdzie się przenieść?

Jeżeli część twoich pracowników wykonuje swoje obowiązki z domu, może warto pomyśleć o przeprowadzce do mniejszej siedziby. W dużym mieście każdy metr kwadratowy wynajmowanego lokalu generuje znaczne koszty, więc lepiej zainwestować te pieniądze w rozwój firmy niż w pustą przestrzeń. Warto rozważyć również przeniesienie biura na obrzeża miasta. W obecnych czasach do siedziby rzadko zaglądają klienci czy kontrahenci, więc wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych na utrzymywanie lokalu w prestiżowej dzielnicy jest zbędny. Zmiana biura na mniejsze i usytuowane z dala od centrum to ekonomiczne rozwiązanie. Pozwoli ci zmniejszyć wydatki na czynsz, media i sprzątanie. W skali roku to olbrzymia oszczędność.

2. Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przygotowanie biura do przeprowadzki to trudne zadanie. Trzeba zorganizować wiele spraw, dlatego nie ma tu miejsca na przypadkowe działania. Na początku ustal datę przenosin, sporządź listę rzeczy, które zamierzasz zabrać do nowej siedziby, wynajmij firmę przeprowadzkową i poinformuj o wszystkim pracowników. Pamiętaj, by regularnie kontrolować stan prac w nowym lokalu. Sprawna sieć informatyczna to podstawa w czasach pracy zdalnej, dlatego musisz sprawdzić, czy w nowej siedzibie nie ma żadnych problemów z okablowaniem lub łączem internetowym. Zadbaj także o prawidłowe zabezpieczenie dysków oraz dokumentów, zawierających wrażliwe dane pracowników, klientów i kontrahentów. Z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zamów nowe pieczątki i poinformuj ludzi o zmianie adresu biura.

przeprowadzki

3.  Jaką firmę przeprowadzkową wybrać?

Należy sprawdzić obszar, na którym działa dana firma przeprowadzkowa. W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń, w których oferowane są przeprowadzki firm w Warszawie, ale profesjonalne przedsiębiorstwa przeprowadzkowe realizują swoje usługi na terenie całego kraju, a nawet Unii Europejskiej. Jest to szczególnie ważne, gdy zamierzamy przenieść się do innego miasta, zwłaszcza oddalonego o kilkaset kilometrów. Najlepiej wybrać firmę, która funkcjonuje na rynku już od co najmniej kilku lat i ma na swoim koncie wiele zrealizowanych przeprowadzek. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeczytać opinie klientów i zapoznać się z wystawionymi firmie referencjami. Trzeba także upewnić się z jakiej oferty możemy skorzystać. Im szerszy wachlarz usług, tym lepiej. W ADS Przeprowadzki, gwarantują nie tylko załadunek i przewóz, lecz także kompleksową usługę pakowania, rozładunku, a nawet sprzątania. Jeśli w twoim gabinecie znajdują się jakieś cenne antyki czy wartościowe obrazy także nie musisz się niczego obawiać. Firma dysponuje akcesoriami, które zapewnią pełne bezpieczeństwo całemu wyposażeniu.

Przeniesienie biura do innej siedziby to doskonały sposób na ograniczenie wydatków w czasach kryzysu spowodowanego pandemią. Reorganizacja pracy pozwala na redukcję kosztów związanych z wynajęciem siedziby. Z pewnością warto rozważyć zmianę lokalu, zwłaszcza że praca zdalna może pozostać z nami już na zawsze, a dzięki firmie przeprowadzkowej cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj