CES 2017 News Telefony

Zenfone AR – smartfon gotowy na rozszerzoną rzeczywistość

O 20:30 naszego czasu zaczęła się konferencja Asusa, na której poznaliśmy dwa nowe telefony z serii Zenfone. Jednym z nich jest bardzo ciekawy Zenfone AR, który oferuje potężną konfigurację, mającą zapewnić wystarczającą wydajność w grach AR i VR.

 

Snapdragon 821, 8 GB pamięci RAM (pierwszy smartfon z taką pojemnością!) oraz system chłodzenia Vapor Cooling to podzespoły, jakie znajdziemy pod maską najnowszej bestii od Asusa. Smartfon ma być najlepszym urządzeniem do obcowania z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną. Producent chwali się współpracą z Google, które tworzy środowiska Tango oraz Daydream – technologie do odpowiednio rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, jakie znajdziemy w systemie Android.

fot. ASUS

Oprócz wydajnych podzespołów współpracę z Tango zapewni system ASUS TriCam, który będzie odpowiadać za śledzenie ruchu, rozpoznawanie terenu oraz skanowanie głębi. By korzystanie z VR było przyjemne, producent zdecydował się na 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości WQHD (2560×1440 px). Zenfone AR będzie współpracować z wszystkimi aplikacjami z Google Daydream.

fot. ASUS

Producent oprócz prezentacji nowych smartfonów urządził widzom krótką demonstrację potencjału Google Tango na Zenfonie AR.

fot. ASUS

Podsumowując – Zenfone AR został wyposażony w ekran Super AMOLED 5,7 cala o rozdzielczości WQHD, procesor Snapdragon 821 z 8 GB pamięci RAM, aparat z matrycą 23 Mpix oraz systemem TriCam oraz zaawansowany system Vapor Cooling. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Planowana premiera to drugi kwartał 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *