News

Zbita szybka – jak dobrze naprawić telefon i jak uniknąć problemów w przyszłości?

Smartfony towarzyszą nam na każdym kroku. Zabieramy je ze sobą dosłownie wszędzie, ale i odkładamy w różne nietypowe miejsca. Choć producenci z roku na rok starają się zrobić wszystko, aby telefony były coraz bardziej wytrzymałe. W tym celu stosuje się nowoczesne szkła oraz materiały do stworzenia obudowy. Niestety jednak i to nie zagwarantuje nam pewności, że telefon nie ulegnie uszkodzeniu.

Myślę, że już nikt nie wyobraża sobie telefonów, które miałyby nie posiadać ekranu dotykowego. Dla wygody użytkowania jesteśmy w stanie zaryzykować ewentualne uszkodzenia ekranu.

Naprawa zbitej szybki

Jeśli pomimo noszenia telefonu w odpowiednim etui przypadkiem doszło do uszkodzenia ekranu, zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, czy w danym przypadku najlepszym rozwiązaniem nie będzie wymiana samej szybki. W wielu przypadkach ekran nie ulega uszkodzeniu, a widok charakterystycznego pajączka to tylko kwestia uszkodzonej szybki ochronnej, która jest tylko zabezpieczeniem samego wyświetlacza. Jeśli posiadasz uszkodzony telefon np. iPhona możesz zgłosić się do miejsca, które zajmuje się serwisowaniem urządzeń tej marki. Naprawa Apple Warszawa to serwis, który zaopiekuje się Twoim telefonem.

Jak zabezpieczyć telefon po naprawie przed kolejnym uszkodzeniem?

Sprawa wydaje się jasna, aby uniknąć kolejnego uszkodzenia telefonu, wystarczy o niego po prostu odpowiednio dbać. Dobrać odpowiedni pokrowiec oraz szkło hartowane na ekran. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie będziemy mieli 100% pewności, że uda nam się uniknąć upuszczenia lub zrzucenia telefonu. Oczywiście można dbać o takie rzeczy, jak nieodkładanie urządzenia na róg stołu lub szafki.

Telefonu bardzo często ulegają uszkodzeniu poprzez wywołanie zbyt dużego nacisku na ekran. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie noszenia telefonu w tylnej kieszeni. Nie powinniśmy wkładać też telefonu razem z kluczami, monetami, czy innymi przedmiotami, które mogą stanowić dla niego zagrożenie. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto uważać. Mowa o ładowaniu telefonu i kablach, o które bardzo łatwo zaczepić i pociągnąć za sobą urządzenie.

Możemy starać się telefon trzymać pewnym chwytem. Nie zmienia to jednak faktu, że nikt z nas nie chce obchodzić się z telefonem, jak z jajkiem. Dlatego korzystaj z niego tak, jak jest Ci wygodnie, a w razie problemów udaj się do serwisu, który naprawi Twój telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *