Porady okołotechnologiczne

Zalety robotów przemysłowych

Wraz z rosnącą z każdym dniem popularnością robotyki, przedsiębiorstwa zdają się doskonale wykorzystywać zalety stosowania robotów przemysłowych. Producenci stopniowo inwestują coraz więcej w robotyzację, co pozwala im utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku. Istnieje wiele zalet stosowania robotów w miejscu pracy, w gospodarstwach domowych lub w różnych gałęziach przemysłu.

Efektywność i bezpieczeństwo pracy

Roboty przemysłowe mogą wykonywać pewne zadania szybciej i wydajniej niż ludzie, ponieważ zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby wykonywać je bardziej precyzyjnie. W połączeniu z faktem, że są one wykorzystywane do automatyzacji procesów, które wcześniej wymagałyby znacznie więcej czasu i zasobów, oznacza to, że roboty przemysłowe zwiększają wydajność linii produkcyjnych. Oprócz potencjalnych urazów w miejscu pracy, pracownicy niektórych branż mogą być zmuszeni do pracy w niestabilnym lub niebezpiecznym środowisku. Na przykład, w przypadku wysokiego poziomu chemikaliów, automatyzacja robotów jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ w obszarach produkcyjnych wymagających ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur często występuje duża rotacja pracowników ze względu na charakter pracy i eliminuje konieczność narażania się ludzi na niepotrzebne ryzyko.

Lepsza jakość pracy

Ze względu na większą precyzję roboty przemysłowe mogą być wykorzystywane do wytwarzania produktów wyższej jakości, co pozwala skrócić czas poświęcany na kontrolę jakości i zapewnienie zgodności z normami jakościowymi. Ludzie są często kolejnym źródłem błędów. Przekonaliśmy się już, że roboty są dobre w ich unikaniu. Wypadki zdarzają się, gdy za sterami stoją ludzie. W najgorszym przypadku ludzie odnoszą obrażenia. Robot, który stanie na czele (lub za kierownicą), może zamiast tego przyjąć na siebie uderzenie lub w ogóle do niego nie dopuścić. Ludzie potrzebują przerw w pracy, rozpraszają się, a ich uwaga jest wolna, podczas gdy roboty pracują całodobowo. Roboty nie wyjeżdżają też na wakacje ani nie mają niespodziewanych nieobecności. Chociaż roboty są nowością w branży, świetnie sprawdzają się nawet jako narzędzie marketingowe, wzmacniając wizerunek marki.

Ulepszone miejsce pracy

Niektóre zadania są uważane za zbyt niebezpieczne lub zbyt czasochłonne i powtarzalne dla ludzi, aby roboty mogły je wykonywać zamiast nich. Dlatego warunki pracy i bezpieczeństwo w fabrykach i zakładach produkcyjnych mogą ulec znacznej poprawie. Strefy katastrof to przerażające i niebezpieczne miejsca. Nie ma znaczenia, czy są to katastrofy naturalne, czy sztuczne. Lepiej trzymać się od nich z daleka. Obecnie istnieją bezzałogowe roboty latające, które można wysyłać do takich stref i ujawniać, co się w nich dzieje. Wprowadzenie robotów przemysłowych, w którym pomagają firmy zewnętrzne takie jak Corobotics, może zagwarantować wyższą rentowność przy niższym koszcie wytworzenia produktu, ponieważ dzięki zwiększeniu wydajności procesu, ograniczeniu zasobów i czasu potrzebnego na jego realizację, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości produktu, wprowadzenie robotów przemysłowych pozwala zaoszczędzić pieniądze w perspektywie długoterminowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *