News

Zabezpiecz swój telefon

Jak chronić telefon przed uszkodzeniem ? Smartfon jest urządzeniem narażonym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pomijając wypadki typu upuszczenie czy uderzenie najczęściej spotykanym uszkodzeniem jest zarysowanie ekranu.

Nawet przy ostrożnym użytkowania telefon noszony w damskiej torebce czy w kieszenie prędzej lub później się porysuje, a na podniszczonym w ten sposób ekranie obraz będzie coraz mniej wyraźny. Nie uchronią przed tym nawet różnego rodzaju etui, które zazwyczaj nie chronią ekranu. Najpewniejszym sposobem zabezpieczenia telefonu i przedłużenia jego okresu użytkowania jest szkło hartowane samsung. Tego rodzaju szkło nie ma wpływy na jakość ekranu, natomiast skutecznie zapobiega jego zarysowaniom i potłuczeniu.

Gdzie kupić szkło hartowane samsung?

Najlepiej zaopatrzyć się w szkło hartowane dobrej jakości, w specjalistycznym sklepie. Tak zwane okazje i akcesoria od przypadkowych sprzedawców nie tylko mogą nie spełniać właściwie swojego zadania, ale nawet doprowadzić do zniszczenia drogie sprzętu. Gwarantowanej jakości akcesoria do telefonów komórkowych oferuje sklep internetowy xwing.pl. Można znaleźć tam dodatki do smartfonów renomowanych firm, objęte gwarancją producenta i dedykowane do wszystkich najpopularniejszych na rynku marek. Szkło hartowane samsung dedykowane jest najczęściej do kilku modeli telefonów i może bardzo nieznacznie różnić się wielkością od wyświetlacza, ale różnice rzędu milimetra nie przeszkadzają w doskonałej ochronie telefonu.

Jak założyć i użytkować szkło hartowane samsung do telefonu?

Pierwszą i najważniejszą czynnością będzie wybór właściwego rozmiaru. Wielkość ekranu smartfona najczęściej podawana jest w calach. Na przykład 6-calowy ekran oznacza wyświetlacz o przekątnej 6 cali. Czasami producent podaje również wymiary telefonu w centymetrach. Zazwyczaj w opisie szkła hartowanego możemy znaleźć informację do jakich modeli się nadaje. Wbrew pozorom prawidłowe założenie szkła hartowanego na ekran smartfona nie jest czynnością specjalnie trudną, ale warto zapoznać się z kilkoma radami na ten temat. Powinniśmy starannie umyć ręce i posprzątać miejsce – na przykład blat stołu lub biurka gdzie będziemy montować szkło. Następnie należy rozpakować szkło hartowane – w opakowaniu najczęściej znajdują się dwie jednorazowe ściereczki – mokra i sucha. W pierwszej kolejności trzeba starannie przetrzeć ekran mokrą ściereczką – z góry na dół unikając ruchów kolistych. Czynność powtórzyć używając suchej ściereczki. Potem zdjąć folię ochronną ze szkła i dopasować go do telefony zwracając uwagę na takie detale jak na przykład obiektyw. Przyłożyć szkło do wyświetlacza i lekko docisnąć od środka, tak aby powietrze spomiędzy szkła i ekranu mogło się wydostać. Pozostałe bąbelki powietrza można delikatnie usunąć, przesuwając z wyczuciem suchą ściereczką po powierzchni szkła. Prawidłowo założone szkło hartowane samsung pozwoli długo cieszyć się doskonałą jakością obrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *