News

Zabezpiecz swój dom z monitoringiem IP

Każdy system, który podniesie choć trochę poziom bezpieczeństwa w Twoim domu, jest wart zakupu. Jest jednak urządzenie, które dba o dom lepiej niż jakiekolwiek inne zabezpieczenia. To monitoring IP, który posiada liczne zalety i jest niezwykle profesjonalny. Uznanie, jakim cieszy się ten system wynika z wykorzystania nowoczesnych technologii, a także z niewysokiej ceny.

 

Zdalny dostęp do widoku z kamer

Wyobraź sobie, że z całą Twoją rodziną wyjeżdżasz na wakacje i nikt nie może w tym czasie zaopiekować się domem. Zostawiasz swój cały dobytek za jego drzwiami i przez cały urlop towarzyszy Ci strach przed tym, że ktoś mógłby włamać się do Twojego domu. Chyba że masz monitoring IP! Dzięki niemu zyskujesz zdalny dostęp do widoku z wszystkich kamer, zarówno tych znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Każda z nich jest podłączona do sieci internetowej, dlatego możesz połączyć się z nimi na odległość. Zyskujesz także dostęp do nagrań i ustawień oraz możliwość sterowania ruchem kamer. A co najważniejsze – jeśli kamera wykryje nieproszonego gościa na terenie posesji, od razu da Ci o tym znać, wysyłając powiadomienie.

Doskonała jakość obrazu

Za największą zaletę monitoringu sieciowego IP, zaraz obok dostępu zdalnego, uważa się świetną jakość obrazu. Bardzo często mówi się o tym, że jest w stanie wyłapać nawet najmniejsze szczegóły, których nie dostrzeże żadna inna kamera. Biorąc pod uwagę wszystkie systemy CCTV, to właśnie monitoring IP jest bezsprzecznie na pierwszym miejscu. Dzięki niemu możesz mieć kamery o rozdzielczości 4Mpx, których jakość przekona nawet osoby podchodzące do tego systemu z nieufnością. Istotnym faktem jest, że monitoring IP posiada dodatkowe wsparcie cyfrowe lub sprzętowe funkcji szerokiego zakresu dynamiki. Sprawdź sam: https://www.montersi.pl/kamery-ip

Zgodność monitoringu IP ze standardem sieciowym PoE

Dość ważnym aspektem, któremu warto poświęcić uwagę, jest zgodność kamer i rejestratorów IP ze standardem sieciowym Power over Ethernet (PoE). Oznacza to, że zarówno zasilanie kamer, jak i transmisja obrazu jest dostarczana za pomocą kabla sygnałowego, który przesyła sygnał analogowy oraz cyfrowy. Ma to wiele plusów, m.in. mała ilość przewodów, czy możliwość zainstalowania kamer nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie niemożliwe jest doprowadzenie zasilaczy. Co więcej, sieć Ethernet nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Po prostu rozpoznaje kamery i automatycznie je zasila.

Możliwość zapisywania nagrań z kamery

Dzisiaj praktycznie każda kamera wchodząca w skład monitoringu IP posiada gniazdo na kartę SD. Dzięki temu każde nagranie możesz zapisywać właśnie na niej i odtwarzać w dowolnym momencie. Takie rozwiązanie ucieszy szczególnie wszystkich właścicieli sklepów i lokali, ponieważ znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa.

Szukasz nowoczesnych systemów monitorujących? Zajrzyj na www.montersi.pl, gdzie dowiesz się więcej szczegółów na temat monitoringu IP. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkretnego modelu lub potrzebujesz wsparcia technicznego, napisz maila lub zadzwoń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *