Internet News

YouTube kopie kryptowaluty na naszych komputerach

Specjalne dodatki do przeglądarek internetowych chroniące przed kopaniem kryptowalut stają się coraz bardziej popularne. Opera wraz z nową aktualizacją przeglądarki wprowadziła specjalne narzędzie do ochrony przed tego typu działaniem. Niestety nadal występują ataki – ofiarami są Internauci. Tym razem wykorzystany został popularny serwis YouTube.
 
Ataki na użytkowników YouTube miały miejsce w wielu krajach. Nie były one powiązane z konkretną przeglądarką, a zaimplementowane zostały w reklamy, które wyświetlają się przed docelowo wybranym przez nas filmem. Programy antywirusowe informowały o wykryciu próby wykorzystania komputera do kopania kryptowalut.
 

antyweb.pl

 
Firma ds. bezpieczeństwa Tred Micro zbadała problem i wykryła kod obciążający procesory naszych komputerów do wydobywania walut kryptograficznych, w szczególności kod dotyczył kryptowaluty Monero. Specjalny kod JavaScript wystąpił w 9 na 10 badanych reklamach. Usługa dostarczania przez Coinhire służyła do wykorzystywania naszych komputerów do kopania kryptowalut, a to zaczęło wzbudzać kontrowersje, ponieważ cały proceder odbywał się bez naszej zgody i wiedzy.
 
Google poinformowało, że atak został opanowany, a zainfekowane reklamy zablokowano w mniej niż dwie godziny. Tred Micro przeanalizował, że nielegalny proceder mógł trwać ponad tydzień.
 
youtube.com

 
Podobne ataki stają się coraz bardziej popularne i warto się przed nimi zabezpieczyć. Ochroną mogą być programy antywirusowe lub dodatki instalowane do przeglądarki internetowej.
 
Źródło: kryptowaluty.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *