MWC 2017 News Telefony

MWC 2017: Xperia XZ Premium – nowy flagowiec Sony

Ekran 4K HDR, Snapdragon 835 i potężny aparat. Wszystko zamknięte w dobrze znanej, tym razem błyszczącej obudowie.

Oto jest, oto nadszedł – nowy flagowiec od japońskiego koncernu. Xperia XZ Premium to model pod każdym względem ekskluzywny. Na co warto zwrócić uwagę? Obudowa smartfona nawiązuje do dobrze znanej serii Xperia. Sony od dłuższego czasu konsekwentnie stosuje ten design i nadal prezentuje się on bardzo dobrze. Tym razem dodano jednak do niego akcent w postaci błyszczącej obudowy. Wygląda to ładnie, jednak tłuste odciski palców mogą okazać się prawdziwą zmorą i popsują cały efekt. Warto wyróżnić jeszcze fakt, że telefon jest odporny na zalanie (norma IP68).
Za wydajność odpowiada najnowszy, high-endowy układ Snapdragon 835. Moc obliczeniowa może się przydać, bowiem Xperia jest wyposażona w pięcioipółcalowy ekran o rozdzielczości 4K, wraz z technologią HDR. Pozwala ona na wyświetlenie sporej rozpiętości tonalnej, co przełoży się na perfekcyjne, żywe kolory. Sony zadbało również o aparat. Dzięki nowej matrycy i systemowi Motion Eye fani zwolnionego tempa będą mogli nagrywać filmy HD 720p w… aż 960 klatkach na sekundę!
Telefon posiada baterię o pojemności 3200 mAh. Może się to wydawać małą wartością, biorąc pod uwagę obecność potężnego ekranu i procesora. Według producenta urządzenie ma spokojnie wytrzymać jeden dzień intensywnego użytkowania. Ponadto bateria będzie chroniona przed szybszym popsuciem podczas całonocnego ładowania. Smartfon samodzielnie odetnie prąd, gdy zostanie naładowany do 90%, zaś ostatnie 10% naładuje tuż przed obudzeniem się użytkownika. Urządzenie dzięki uczeniu się przyzwyczajeń właściciela oraz informacjom o np. alarmie dostosuje ładowanie.
Xperia XZ Premium trafi do sprzedaży za trzy miesiące. Będzie dostępny w kolorze chromowym (czyli czyste lusterko) oraz czarnym. Nie znamy niestety ceny urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *