Internet News

Wysyłka na Allegro już od złotówki! To nowy pomysł na walkę z konkurencją

Chcąc zdobyć klienta trzeba być numerem 1. Konkurencja każdego dnia patrzy na inne firmy ze swojej branży analizując jak jeszcze można zachęcić klientów do skorzystania z konkretnych usług. Allegro czując oddech na swoich plecach zdało sobie sprawę, że można zrobić coś więcej niż usługa z darmowymi dostawami.

Przykładem zdrowej konkurencji jest reakcja portalu Allegro na działania firmy Amazon. Oprócz już działającej usługi Allegro Smart znany portal aukcyjny postanawia zrobić coś więcej dla swoich klientów. Z przecieków wynika, że już niedługo każda dostawa towaru na Allegro może kosztować tylko 1 zł. Jest to rewelacyjna wiadomość, która już niedługo przed nami (przynajmniej tak wynika z doniesień). Taka usługa nie tylko zmieni rynek, ale znowu utrudni konkurencję. Niektórzy mniejsi sprzedawcy będą w takim przypadku musieli się „przeprosić” z Allegro.

Darmowa dostawa przy zakupie Allegro?

To bardzo prawdopodobne. Obecnie trwają testy nowych usług, które zostały podzielone na 3 grupy z bezpłatną dostawą za zakupy powyżej 40 złotych, 30 złotych i 1 złotego. Firma w ubiegłym miesiącu sprawdzała już tego typu możliwości, bazując na zróżnicowanych progach darmowej dostawy.

Co ciekawe i z drugiej strony wręcz niemożliwe. Allegro w ramach przeprowadzanych testów nie będzie pobierać dodatkowych opłat od sprzedających za wysyłki do klientów. Z pewnością niektórzy klienci mieli okazje już przetestować pierwsze propozycje z Allegro. Okres próbny potrwa do 31 stycznia 2022 roku, a później możemy już tylko czekać na oficjalne wieści. Ta bardzo interesująca „oferta” – a w przyszłości usługa wydaje się być mocno konkurencyjna dla firmy Amazon Polska, która również szale na rynku e-commerce.

Źródło: Cashless.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *