News Telefony

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P30 i P30 Pro to nie lada wydatek, a tu proszę wymianę ekranu mamy za darmo od producenta

Brak flagowców z Androidem brzmi strasznie, niestety dla firmy Huawei to prawda, z którą aktualnie muszą walczyć. Producent znalazł jednak sposób, aby poprawić swoją sprzedaż innych modeli. Prostym i szybkim sposobem jest oczywiście sprzedaż flagowców z dodatkowym bonusem, który dziś na rynku kosztuje nawet 1000 zł. Czy wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P30 i P30 Pro za darmo przez rok opłaci się producentowi?

 

Gratisy przy sprzedaży zawsze dobrze wyglądają. Chiński producent zdaje sobie z tego sprawę i właśnie dlatego oferując klientom sprzedaż najnowszych (oficjalnych) smartfonów z rodziny P30 przez swój sklep dorzuca coś ciekawego. Dodatkiem, który ma zachęci do sprzedaży przez oficjalny sklep Huawei Polska jest voucher na darmową wymianę ekranu przez 1 rok gwarancji. Warunkiem skorzystania z jednorazowej wymiany ekranu jest oczywiście zakup urządzenia w sklepie Huawei między 13.11.2019 a 31.12.2019 r. Jak widać jest to świeża promocja, która powinna zachęcić niejednego klienta. Zastanawiacie się dlaczego? Cóż, darmowa wymiana ekranu w telefonie P30 Pro to bonus sięgający nawet 1000 zł. Zobaczmy ja to wygląda w skrócie.

Wymiana ekranu w telefonie Huawei P30 i Huawei P30 Pro

Przede wszystkim musimy złożyć zamówienie wybranego powyżej urządzenia na stronie producenta w oficjalnym sklepie. Telefon nie może być zakupiony w innej dacie niż tak wskazana na stronie. Ten problem akurat nikomu nie grozi, ponieważ promocja od Huawei rozpoczęła się 2 dni temu i będzie trwać do 31 grudnia.

fot.shop.huawei.com

Tuż po zakupie producent automatycznie aktywuje promocje na „naszym numerze imei” – a to oznacza, że nie musimy nic klikać, wybierać lub zaznaczać. Taka sytuacja miałaby miejsce zapewne, gdyby sprzedaż odbywała się u partnerów sprzedażowych. Co więcej, producent podkreśla również, że promocja dotyczy każdego koloru kupionego w internetowym sklepie Huawei. Czy musimy coś jeszcze zrobić? W zasadzie nie, pozostaje nam już tylko użytkowanie telefonu Huawei P30 lub Huawei P30 Pro.

Masz do wymiany ekran w telefonie Huawei P30 i Huawei P30 Pro? Zobacz co dalej

Najważniejsza będzie tutaj data sprzedaży. Wskazana promocja dotyczyć będzie tylko i wyłącznie rocznej i jednorazowej ochrony wyświetlacza. Po pierwszym roku gwarancji każde uszkodzenie mechaniczne będzie nas kosztować nawet 1049 zł (cena dla modelu P30 Pro z cennika CCS). Jeśli zmieścimy się w pierwszym roku gwarancji, a nasz wyświetlacz ulegnie uszkodzeniu, wystarcz zgłosić się do serwisu producenta lub skorzystać z darmowej wysyłki (Door to Door) do wybranego przez nas serwisu.

fot.shop.huawei.com

Kluczową informacją wskazaną w regulaminie producenta jest zapis, że wymiana urządzenia w okresie trwania promocji nie powoduje przedłużenia ochrony na wyświetlacz. Właśnie dlatego warto dokładnie czytać regulamin, z którego dowiemy się również, że wymiana LCD nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku celowego działania.

Czy gwarancja na wymieniony wyświetlacz w telefonie Huawei P30 i P30 Pro się wydłuża?

W regulaminie całej promocji nie znajdziemy jednak zapisu, czy na wymieniony wyświetlacz otrzymujemy gwarancje. W związku powyższym możemy założyć, że w takiej sytuacji obowiązują standardowe warunki gwarancji lub bezpośrednio przepisy prawa. Jak większość istotnych elementów, tak i wyświetlacz po wymianie otrzymuje zgodnie z prawem nową 2-letnią gwarancje. Zapis ten znajdziemy bezpośrednio w k.c, a dokładnie:

Art.581 § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

Większość kart gwarancyjnych nie ma zdefiniowanych zapisów dotyczącej dodatkowej gwarancji. Nie oznacza to, że nie jest ona określona prawem. Piszę to, ponieważ z pewnością nie zwrócilibyście na to uwagi. Patrząc na całą promocję można stwierdzić, że to naprawdę dobra oferta, która kusi do zakupu urządzeń Huawei P30 i P30 Pro w oficjalnym sklepie Huawei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *