Artykuły News

Wszystko o trybie incognito

W dzisiejszych czasach dużą ilość spraw możemy załatwić online. Zakupy przez Internet, przelewy bankowe, nawigacja samochodowa. Internet to miejsce, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o naszą prywatność i bezpieczeństwo.

 
Tryb incognito to tryb przeglądarki internetowej, w której nie zapisują się dane użytkownika ani historia aktywności internetowej, pliki cookie są usuwane po każdej sesji. Oznacza to, że jeżeli z komputera korzysta kilka osób to aktywność Internetowa poprzednika nie zostanie zapisana ani nie będzie widoczna. Tryb prywatności przydaje się również w miejscu pracy, gdy nie chcemy, aby pracodawca widział, co robiliśmy w godzinach pracy.
 
Kiedy należy używać trybu incognito?
 
Z trybu tego należy korzystać szczególnie, gdy korzystamy z publicznych sieci WiFi, z publicznych komputerów, w momencie, gdy wyszukujemy poufne dane na komputerach naszych znajomych czy np. wtedy, gdy chcemy zachować naszą lokalizację w dyskrecji. Incognito powinno zostać również wykorzystywane, podczas gdy logujemy się na nasze konto bankowe niezależnie od używanego urządzenia.
 
Poniżej przedstawiam znane przeglądarki internetowe oraz opcje włączenia trybu incognito:
 

CHROME/fot. Jakub Schulz

 
FIREFOX/fot. Jakub Schulz

 
INTERNET EXPLORE/fot. Jakub Schulz

 
OPERA/fot. Jakub Schulz

 
SAFARI/fot. Jakub Schulz

 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *