News

WordPress – system niezawodny

Jeżeli szukamy oprogramowania do prowadzenia strony internetowej, to z pewnością chcemy by było ono stabilne. W sieci znajdziemy mnóstwo programów skryptowych pozwalających na wykonywanie powyższego zadania. W dzisiejszym poradniku przedstawimy informacje na temat programu WordPress, czyli systemu do prowadzenia między innymi blogów sieciowych. Znany jest on z tego, że nie ulega atakom hakerskim, a także jest wyjątkowo stabilny i niezawodny. Dlaczego tak właśnie jest? Przekonajmy się.

WordPress to otwarty kod źródłowy

Jak znakomita większość oprogramowania skryptowego do obsługi stron internetowych posiada otwarty kod źródłowy. WordPress ma jednak tą przewagę, że jest używany przez mnóstwo różnych serwisów. Istnieje więc ogromna społeczność ludzi, która szybko zgłasza pojawianie się ewentualnych błędów, a także informuje o włamaniach. Dzięki temu można w natychmiastowym trybie publikować łatki i aktualizacje, dzięki którym możliwe jest naprawianie powyższych problemów. WordPress posiada też system automatycznej aktualizacji, a także powiadamiania administratora o pojawieniu się nowych kluczowych łatek. Dzięki temu możliwe jest niemal natychmiastowe zainstalowanie najnowszych plików, które są już poprawione i nie posiadają wcześniejszych błędów czy luk bezpieczeństwa.

Sprawdź co zrobić, gdy masz problem ze zdjęciami w poradniku WordPress – zdjęcia nie wyświetlają się.

Kopie zapasowe w systemie WordPress

Nie można zapomnieć również o systemie automatycznych kopii zapasowych, które są zaimplementowane do oprogramowania. Dzięki temu okresowo kopiowana jest zawartość bazy danych, a także kluczowe pliki umieszczone na serwerze. Nie można tutaj oczywiście pominąć systemów dostępnych na rozmaitych hostingach, które nas w tych kopiach wyręczają. Jeżeli jednak bloga prowadzimy na jednym z tańszych lub wręcz darmowych hostingów, gdzie do takich narzędzi jak kopie zapasowe na poziomie serwera nie mamy dostępu, WordPress załatwi całą tą sprawę za nas. Dzięki powyższemu, w razie uszkodzenia kluczowych plików bądź jakichś elementów w bazie danych, można bardzo szybko przywrócić stronę do pełnej sprawności, wykorzystując w tym celu dane z kopii zapasowych.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy wszystkich naszych czytelników do tego, że system WordPress jest bardzo niezawodny. Jest tak przede wszystkim dzięki dużej społeczności użytkowników, automatycznym aktualizacjom i błyskawicznym przygotowaniem łatek. Oprócz tego oprogramowanie posiada zaawansowanych system samodzielnego wykonywania kopii zapasowych, które mogą uratować sytuację w razie jakiejś awarii, np. uszkodzenia bazy danych.

Przeczytaj także poradnik WordPress – zwiększenie rozmiaru pliku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *