Komputery News Poradniki

Wielkość ekranu laptopa – jaki rozmiar wybrać?

Stojąc przed zakupem laptopa, patrzymy na szereg jego parametrów i wybieramy te, które są dla nas najważniejsze lub takie, które są najlepsze w zasięgu naszego przedziału cenowego. Okazuje się jednak, że nie zawsze wiemy, jaki rozmiar ekranu byłby dla nas najlepszy. Rozmiar matrycy przekłada często się na efektywność i komfort pracy.

Sprawdź jaki komputer wybrać i wejdź na stronę: https://lenovozone.pl/blog/jaki-laptop-do-3500zl/

LAPTOPY 8,9 – 10 CALI

Urządzenia niewiele większe od tabletów, dają dużą mobilność, są bardzo energooszczędne, przez co długo pracują na baterii, ale też oferują moc obliczeniową wystarczającą do podstawowych zadań. Tak kompaktowe rozmiary przypadną do gustu wszystkim tym, którzy często podróżują lub wybierają dodatkowe urządzenie do pracy.

Zalecana grupa zawodowa to: blogerzy, podróżnicy, przedstawiciele handlowi, dziennikarze pracujący w terenie, trenerzy fitness, prezenterzy.

LAPTOPY 13 CALI

To wielkość ekranu, która łączy ze sobą komfort użytkowania komputera i jego mobilność. Takiego rozmiaru laptop z pewnością może stać się głównym komputerem osobistym do wszystkich zadań. Szeroka gama konfiguracji sprzętowej zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rozmiar ekranu jest wystarczający do podstawowej pracy czy okazjonalnego montowania filmów, obrabiania grafiki i innych tego typu zadań. Oferuje łatwą mobilność przez swoje kompaktowe rozmiary i niewielką wagę. Czas pracy na baterii również pozwala na kilkugodzinne oddalenie się od gniazdka sieci elektrycznej.

Zalecania grupa zawodowa to: blogerzy, youtuberzy, przedstawiciele handlowi, właściciele firm, dziennikarze, prezenterzy, nauczyciele, itp.

LAPTOPY 14 – 15 CALI

Najliczniejsza grupa urządzeń przeznaczonych do użytku domowego i pracy biurowej. Rozmiary pozwalają na komfortową pracę stacjonarną i wysoką wydajność, mobilność to sprawa drugorzędna. Ich rozmiary pozwalają na rozbudowę podzespołów, przez co istnieje możliwość zwiększenia ich mocy obliczeniowej. Laptopy da się przenosić, jednak znacząco odczujemy ich obecność i wagę w naszym bagażu. Ich zastosowanie jest jednak uniwersalne i nadaje się do każdej grupy zawodowej.

LAPTOPY 17 CALI

To największe urządzenia zasługujące na miano laptopa. Służą do pracy stacjonarnej i często pozwalają na to, aby zastąpić nimi komputer stacjonarny. Najważniejszą rzeczą w 17-calowych komputerach to wydajność i komfort pracy. Ich duży obszar roboczy idzie w parze z efektywnością i wygodą pracy. Waga, rozmiar oraz ich mobilność schodzi na ostatni plan. Są to komputery przeznaczone do pracy, która potrzebuje dużej mocy obliczeniowej oraz wykorzystywane są do grania w gry komputerowe.

Zalecana grupa zawodowa to: programiści, graficy, gamerzy.


Jak widać, rozmiar ma znaczenie. Podczas zakupów zwróćmy uwagę na to, do jakich zadań będziemy wykorzystywać sprzęt – zadbajmy o naszą wygodę pracy, jej efektywność i co najważniejsze dobry wzrok!
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *