News

Widoczność Twojej strony w Google. Co to oznacza w praktyce?

Pozycjonowanie stron internetowych cieszy się ciągle ogromną popularnością wśród przedsiębiorców posiadających swoje sklepy internetowe czy witryny firmowe. Stosunkowo niski koszt i możliwość dotarcia do milionów odbiorców na całym świecie sprawiają, że działania SEO prowadzone są praktycznie zawsze jako jedna z form reklamy.

Pozycjonowanie stron zapewnia szybki wzrost widoczności strony

Zanim zauważymy duży wzrost ruchu na naszej stronie internetowej, stopniowo pojawia się większa widoczność wybranych słów kluczowych w wyszukiwarkach takich jak Google. Widoczność to nic innego jak ilość fraz, które pojawia się w pierwszej dziesiątce lub setce wyników wyszukiwania. Im więcej słów kluczowych w odniesieniu do konkretnej witryny pojawia się w wynikach wyszukiwania, tym większa jest szansa, że ktoś kliknie nasz odnośnik i odwiedzi stronę naszej firmy czy sklepu.

Niestety poprawa widoczności na pierwszym etapie pozycjonowania nie idzie w parze z błyskawicznym wzrostem ruchu. Dlaczego? Ano dlatego, że odległe pozycje, jakie zajmują słowa kluczowe w serpach nie zachęcają ludzi do klikania. Dzieje się tak dlatego, że znaczna część użytkowników przegląda wyłącznie pierwszą stronę wyników.

Jak tak naprawdę wygląda SEO dla firm?

Pozycjonowanie stron firmowych jest dość proste, ale tylko wtedy, gdy działają one w niszowych branżach, które kompletnie pozbawione są konkurencji. W innym przypadku SEO dla firm jest tak samo trudne, jak dla innych większych stron internetowych. Ważne jest więc, by nie próbować samodzielnie „grzebać” przy stronie, bo może skończyć się to poważnymi komplikacjami. Pomimo że zdobycie bana w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudne, a czasem wręcz niemożliwe, obecny algorytm jest bardzo wrażliwy na nieudolne próby amatorskiego pozycjonowania, które mogą się skończyć szybkim zmniejszeniem widoczności i sporym problemem polegającym na odbudowaniu zaufania do danej witryny.

Pozycjonowanie wbrew pozorom jest skomplikowanym procesem, który może zapewnić bardzo fajne efekty, ale równie dobrze zrujnować budżet, jeśli prace prowadzi niedoświadczony SEO-wiec lub kompletny amator. Znalezienie odpowiedniej firmy jest więc kluczem do sukcesu i pozwala cieszyć się z ogromnych możliwości, jakie daje pozycjonowanie, nie narażając się przy tym na przykre konsekwencje błędów popełnionych w trakcie prac nad stroną. Jeśli zależy nam na naprawdę wymiernych korzyściach, w pierwszym momencie musimy sporo zainwestować, by poprawić widoczność i zwiększyć ruch na swojej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *