Navitel MSR500
News Recenzje

Wideo rejestrator Navitel MSR500 – Recenzja

Jeśli poszukujesz dla siebie rejestratora, który w razie wypadku pozwoli Ci na zarejestrowanie i zabezpieczenie danych, z pewnością sprawdzasz wiele różnych możliwości. Dzięki współpracy z firmą Navitel udało nam się przetestować dla Was takie modele jak: MSR900, MSR700 oraz R800. Dziś do tego grona dołączy wideo rejestrator MSR500. Jak sprawdzi się w praktyce?

 

Opakowanie i wygląd

Rejestrator otrzymujemy zapakowany w eleganckie czarne pudełko, na którym znajduje się zdjęcie rejestratora oraz wszystkie niezbędne dane techniczne. Po otwarciu wieka w pudełku znajdziemy urządzenie zapakowane w folię ochronną oraz dodatkowo bezpieczną przegródkę zawierającą wypełniacz z gąbki.

Navitel MSR500

Do urządzenia producent dodaje nam dwa uchwyty do montażu w samochodzie (jeden z przyssawką i jeden montowany na taśmy dwustronne), ładowarkę z długim kablem, kabel USB, podręcznik użytkownika, kartę gwarancyjną, ściereczkę z mikrofibry oraz roczną licencję na mapy Europy do zainstalowania na smartfonie lub tablecie.

Navitel MSR500

Rejestrator został wykonany z dobrej jakości plastiku w kolorze czarnym. Na jego krawędziach zostały umieszczone wtyki do ładowania, miejsce na kartę microSD oraz wszystkie niezbędne do sterowania przyciski.

Navitel MSR500

Z tyłu znajduje się spory, jak na rozmiar urządzenia wyświetlacz, na którym pojawia się widok przed samochodem. LCD posłuży nam też do przeglądania zapisanych nagrań oraz nawigowania po menu. Samo w sobie urządzenie jest bardzo niewielkie, dlatego spokojnie uda nam się je zamontować za lusterkiem tak, aby nie przeszkadzało w trakcie jazdy.

Specyfikacja

Urządzenie zostało wyposażone w 2,7 calowy wyświetlacz TN. MSR500 posiada opcję wykrywania ruchu, G-sensor, który dzięki opcji trybu parkingowego, który po wykryciu szkody rozpocznie nagrywanie zdarzenia. Rejestrator posiada baterię o pojemności 100 mAh.

Navitel MSR500

„Drogowa kamerka” obsługuje karty microSD o pojemności aż do 64GB. Posiada 4-wartwowy szerokokątny obiektyw (120 stopni), który pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundkę. Została też wyposażony w czuły mikrofon, który zapewnia dobrą jakość dźwięku w zarejestrowanych filmach.

Navitel MSR500

Użytkowanie

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, bezpośrednio po podłączeniu do zasilania na zapłonie rozpocznie nagrywanie. Nie będziemy musieli o nim pamiętać, ponieważ za każdym razem sam zacznie rejestrować obraz przed naszym samochodem. Dość dobrze sprawdza się tryb parkingowy, który rozpoczyna nagrywanie za każdym razem po wykryciu ruchu. Warto jednak zastanowić się jakie mamy potrzeby i za pomocą ustawień dostosować do siebie urządzenie. Jeśli nie chcemy korzystać z trybu parkingowego można go po prostu wyłączyć. W razie szkody dzięki wbudowanej baterii możemy wynieść go na zewnątrz i wykonać kilka zdjęć w formacie JPG przy rozdzielczości 12 Mpx.

Navitel MSR500

MSR500 w dzień sprawuje się naprawdę dobrze, niezależnie od warunków pogodowych. Praca w nocy pozostawia niestety wiele do życzenia, przy mocnych światłach z na przeciwka nie będziemy w stanie odczytać rejestracji mijającego nas pojazdu. Jednak czasami wystarczy drobny dowód wideo na to jak jechaliśmy lub kto zajechał komu drogę, aby uniknąć nieprzyjemności w dochodzeniu winnego.

Podsumowanie

Navitel MSR500 jest już dostępny w cenie od 240 zł. Jest to naprawdę niewielka kwota, jak za urządzenie, które może nas zabezpieczyć i pomóc w udowodnieniu kto był sprawcą wypadku. Może nie zagwarantuje nam idealnego odczytu rejestracji szybko poruszających się pojazdów, ale pozwoli poczuć się bezpieczniej. To niewielkie urządzenie idealnie mieści się za lusterkiem i czuwa nad tym co dzieje się przed naszym samochodem. Spójrzmy na to z drugiej strony, taka mała kamerka warta trochę ponad 200 zł może pozwolić nam uniknąć kosztów kilku tysięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *