Wady i zalety baterii litowo polimerowej

Bateria polimerowa jest rodzajem baterii litowo-jonowej, ale w porównaniu z ciekłą baterią litowo-jonową, bateria litowo-polimerowa, jako nowa bateria, charakteryzuje się licznymi zaletami. Nie można jednak zapominać o tym, że ma również swoje wady. Spójrzmy na obie strony medalu!

Zalety baterii litowo polimerowej

Zaczynając od dobrych wiadomości, bateria litowo polimerowa wyróżnia się wysoką gęstością energii, przy równoczesnym zachowaniu małego rozmiaru. Jej kolejną zaletą jest to, że charakteryzuje się lekką wagą, wysokim bezpieczeństwem, oraz niskim koszt. Poniżej kilka najważniejszych informacji na temat tych zalet, a jeśli chcesz przekonać się ich osobiście – https://www.aksotronik.com.pl/ służy pomocą.

Bateria litowo polimerowa i jej najważniejsze cechy:

• Smukłość – jest tak cienka, że przypomina swoją konstrukcją zgrabną kartę kredytową;
• Elegancki wygląd – producenci nie muszą ograniczać standardowego kształtu i mogą ekonomicznie uzyskać odpowiedni rozmiar, kształt, design.
• Lekka waga – zastosowany akumulator polimerowy elektrolit nie musi korzystać z metalowej obudowy jako ochrony, a to sprawia, że taka bateria nie wiąże się z dużym ciężarem.
• Zwiększone bezpieczeństwo – bardziej stabilne przeładowanie i niski poziom wycieku elektrolitu to jedne z największych zalet tej baterii.

Reasumując zalety tej baterii: rozwiązanie litowo-polimerowe są ogólnie solidne i elastyczne, szczególnie jeśli chodzi o rozmiar i kształt ich budowy. Są również lekkie, mają wyjątkowo niski profil i niosą mniejsze prawdopodobieństwo wycieku elektrolitu.

Wady baterii litowo polimerowej

Czas na drugą stronę medalu, czyli potencjalne niedogodności związane z tym typem baterii. W przeciwieństwie do baterii litowo-jonowych, gęstość energii i czasy cyklu zostały tutaj mocno zmniejszone. Nie można też nie wspomnieć o innym minusie, jakim jest niewątpliwie to, że niosą wysokie koszty produkcji, co oczywiście przekłada się na wyższe ceny niż w przypadku baterii litowo-jonowej. Niektórzy jeszcze powołują się na brak standardowego kształtu.

Podsumowując wady widać, że te baterie, inaczej znane jako akumulatory litowo-polimerowe też nie są idealne: są znacznie droższe w produkcji i nie mają tej samej gęstości energii (ilości energii, którą można przechowywać) ani żywotności jak ich litowo-jonowy odpowiednik.

To jednak daje możliwość obiektywnego porównania obu opcji i ostatecznie podjęcie decyzji, w której kwestii można iść na kompromis, a w jakiej na pewno nie. Dzięki temu będzie można wybrać najlepiej dopasowane do potrzeb rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj