News Serwis

W jakiś sposób zdejmuje się uszkodzoną szybkę z telefonu iPhone 11?

Sposobów na takie działanie jest kilka. Oczywiście nie wszystkie są doskonale, ale warto pamiętać, że demontaż uszkodzonej szybki jest możliwy. Warunkiem każdej takiej naprawy jest oczywiście sprawny wyświetlacz. Bez takiego działania nie ma możliwości przeprowadzenia napraw nawet przy wykorzystaniu najlepszych narzędzi i maszyn do separacji wyświetlacza. 

Możliwości takiego działania jest kilka, jednak w serwisie telefonów Apple liczy się czas. Z drugiej strony podczas demontażu uszkodzonego szkła technicy muszą uważać, aby nie uszkodzić wyświetlacza. Zanim przejdziemy do samego demontażu popękanego szkła musimy rozłożyć urządzenie na części pierwsze w celu odseparowania całego modułu. Procedurą wygląda w znaczącej części przypadków telefonów, nie tylko modeli iPhone.

Demontaż uszkodzonej szybki iPhone 11

Idealnym narzędziem do takich napraw jest oczywiście separator. Pozwala on na równomierne odcięcie uszkodzonej szybki przy wykorzystaniu druta molibdenowego. Zdemontowany wyświetlacz kładziemy na separatorze. Po włączeniu ekran zasysany jest od dołu, co powoduje, że cały moduł nie przemieszcza się podczas odcinania uszkodzonej szybki. Oczywiście w zależności od separatora, jaki posiadamy możemy korzystać z innych odcinaków. Niektóre urządzenia mają zamontowane specjalne nożyki, jednak niewiele serwisów korzysta z takich rozwiązań.

Innym sposobem na zdemontowanie pękniętej szybki w iPhone 11 jest skorzystanie z separatora kriogenicznego. Zamrażając ekran, a w zasadzie kleju oca pod popękaną szybką pozwala na swobodę w oddzieleniu uszkodzonego elementu. Przy takim działaniu również musimy rozłożyć urządzenie na części pierwsze. Do takiego separatora nie można włożyć całego urządzenia. Jest to kluczowy element, aby wymiana szybki iPhone 11 została wykonana w sposób prawidłowy. Po odseparowaniu starej szybki wyświetlacz trzeba przygotować do montażu nowej części. Na ekranie będzie sporo zabrudzeń i sporo pozostałości kleju. Niestety w każdym powyższym działaniu trzeba zachować spokój i czujność, ponieważ moment nieuwagi i może dojść do uszkodzenia mechanicznego całego wyświetlacza, co za tym idzie będą to niestety koszty.

Sposób wymiany szybki w telefonie iPhone 11 jest zależny od konkretnego serwisu 

Każdy sposób naprawy ma swoje plusy i minusy. Oczywiście wybrany serwis telefonów Apple sam decyduję o sposobie swoich napraw. Jest to w zupełności zrozumiałe, ponieważ technicy znają swoje możliwości i działania, do których przywykli. Ciężko również wskazać, która z powyższych metod jest lepszym działaniem. Na pewno demontaż uszkodzonej szybki poprzez drut molibdenowy jest tańszą formą naprawy. Zakup separatora kriogenicznego będzie z pewnością droższy. Nie wszystkie serwisy telefonów iPhone decydują się na zakup takich urządzeń.

Na sam koniec liczny się oczywiście rezultat. Klienta, którego przychodzi po odebranie swoje urządzenie nie interesuje w jakiś sposób wymiana szybki iPhone 11 została wykonana. Liczy się to, co klient może odebrać oraz ile musi zapłacić za całą usługę. Ważne, aby dodać, że taką naprawę można wykonać nawet do dwóch godzin, jednak przy dużym obłożeniu punktów serwisowych są to zazwyczaj usługi expresowe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *