News

W jaki sposób serwis Apple wymienia wyświetlacz w telefonie?

Nie łatwo rozebrać telefon na części pierwsze. Konstrukcja oraz „kruchość” pewnych elementów mogą być sporą przeszkodą w rozpoczęciu naprawy każdego smartfona. Dlatego, zanim rozpoczniemy demontaż telefonu, warto poznać kilka kluczowych narzędzi, które wykorzystują profesjonalne serwisy telefonów.

Czy LCD Opener coś Wam mówi? Tytułowa nazwa może przypominać Wam znany festiwal muzyczny organizowany w Polsce, a jednak jak się okazuje Opener ma wiele wspólnego z naprawami telefonów i tabletów. Samo narzędzie przypomina „dowód osobisty” lub inne dokumenty. To popularne narzędzie codziennie pomaga wielu serwisantom, a przeznaczone jest głównie do otwierania telefonów i tabletów. Płaskie wykończenie pozwala nam w łatwy sposób wsunąć narzędzie w jakąkolwiek szczelinę urządzenia. Nie ma się co oszukiwać, żaden telefon, żaden tablet nie jest idealnie złożony. Niektórzy producenci dopuszczają wręcz milimetrowe szczelny w ramach tzw. granicach montażu.

W jaki sposób w serwisach można wykorzystywać LCD Opener?

Wykonane Openera ułatwia delikatne podważenie demontowanego elementu, minimalizując możliwość uszkodzenia wyświetlacza. Narzędzia tego typu najczęściej wykonane są z plastiku lub innego tworzywa sztucznego łatwo zmieniającego kształt, co pozwala nam na delikatne podważenie całego modułu wyświetlacza, szybki lub baterii. Na rynku znajdziemy również aluminiowe Openery. Każde narzędzie sprawdza się na swój sposób, w szczególności, gdy tradycyjny plastikowy otwieracz do demontażu jest za gruby i za miękki. Posiadając taki otwierak możemy zdemontować niemalże każdy wyświetlacz, bez konieczności posiadania innych akcesoriów.

Wykorzystanie narzędzia ma szerokie zastosowanie. Dlatego równie ważne jest wykonanie takiego openera. W niektórych przypadkach może to być delikatna aluminiowa blaszka. Coraz częściej spotykamy się z też tworzywem sztucznym, które jest elastyczne i giętkie. Openerowi nie oprze się żaden serwis iPhone X. Narzędzie posłuży podczas podnoszenia ekranu, które w przypadkach modelów od Apple są demontowane bezpośrednio od góry.

Realizując serwis iPhone XS, demontaż ekranu będzie wyglądał podobnie. Nie chcąc uszkodzić modułu wyświetlacza, w którym można np. wymienić szybkę, w łatwy sposób wyciągniemy ekran, poprzez delikatne wypchnięcie go od dołu po. Patrząc na serwis iPhone XS Max lub każdego innego smartfona marki Apple działanie będzie bardzo podobne. Tego typu narzędzia wykorzystywane są między przez większość openerów. Warto na koniec dodać, że wygląd takich narzędzi może przybrać różną postać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *